28.3 C
New York
Friday, June 2, 2023

Buy now

Del foto, ky është roja që u vra në Top Channel, babai i 3 fëmijëve për pak ditë mbushte 61 vjeç

Ky eshte 60 vjecari Pal Kola, i cili humbi jeten mbrëmjen e djeshme kur godina e Top Channel u sulmua me breshëri kallashnikovi. Plumbat e kallashnikovit në drejtim të godinës së Top Channel, vranë 60-vjeçarin i cili banonte në një shtëpi të vogël në Sharrë, në kushte aspak të mira.

Fotoja e tij u bë publike nga gazetari i njohur Artan Hoxha, i cili shkruan se për 24 ditë, Kola do mbushte 61-vjeç.

POSTIMI I ARTAN HOXHËS:

Pal Kola, baba i tre femijeve, per 24 dite do te mbushte 61 vjeç… I punesuar roje sigurie me nje rroge qesharake, per te mbrojtur nje media kombetare, me vlere disa dhjetera milione euro… Populli thote:”Peri keputet aty ku eshte me i holle”.. Por jo kaq i holle dreqi ta haje…

Kur degjoj presidentin, kryeministrin, kryetaren e kuvendit, ministrin e brendshem, deputetet e mazhorances, te cilet ne vend te shkundin shtetin per te kapur dhe ndeshkuar vrasesit, “denojne” barbarine e mesnates, qe i mori jeten nje shqiptari, krejtesisht te pafajshem, te varfer, te keqpaguar, me vijne ndermend vetem vargjet e Migjenit: “O, si nuk kam një grusht te fuqishem! Malit, qe hesht, mu ne zemër me ia njesh! Ta shoh si dridhet nga grusht’ i paligjshem… E unë te kënaqem, te kënaqem tu’ u qesh.”

Çfarë ndodhi?

Ngjarja ndodhi rreth orës 01:00. Persona të paidentifikuar u afruan pranë Top Channel me një automjet tip ‘Range Rover’ me targa të vjedhura dhe qëlluan me breshëri kallashnikovi kundrejt ambienteve të televizionit. Një nga plumbat kapi rojen e sigurisë, Pal Kola, 60 vjeç, i cili ndërroi jetë në vend. Autorët u larguan nga vendngjarja, ndërsa mjeti bashkë me dy kallashnikovët u gjetën duke u djegur. Shkaqet e ngjarjes nuk dihen ende.

Related Articles

Vivien kthehet në Ferizaj, ja çka bënë kur shkon te vjehrra

Blogerja Vivien Thano ka postuar disa InstaStory ku shihet se është në shtëpinë e reperit Getinjo. Vëmendje morri teksa ka pozuar me maicë të brendshme...

Kush do ta besonte këtë ndryshim të Kallashit? Nuk do ta njihni

Kallashi bën këtë ndryshim në dukje dhe nuk njihet. E njohura për publikun kosovar ka shkurtaur flokët. Dukjen e saj të re e zbuloi përmes një...

Njihuni me prindërit e Xhulit, kur ta kuptoni se kush janë, nuk do t’iu duken aq të panjohur

Modelja e njohur shqiptare, Juliana Nura, ishte njëra ndër banoret e shtëpisë më të famshme në Kosovë, Big Brother VIP Kosova “Xhuli”, është emri...

Stay Connected

246,663FansLike
102,630FollowersFollow
1,250SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Vivien kthehet në Ferizaj, ja çka bënë kur shkon te vjehrra

Blogerja Vivien Thano ka postuar disa InstaStory ku shihet se është në shtëpinë e reperit Getinjo. Vëmendje morri teksa ka pozuar me maicë të brendshme...

Kush do ta besonte këtë ndryshim të Kallashit? Nuk do ta njihni

Kallashi bën këtë ndryshim në dukje dhe nuk njihet. E njohura për publikun kosovar ka shkurtaur flokët. Dukjen e saj të re e zbuloi përmes një...

Njihuni me prindërit e Xhulit, kur ta kuptoni se kush janë, nuk do t’iu duken aq të panjohur

Modelja e njohur shqiptare, Juliana Nura, ishte njëra ndër banoret e shtëpisë më të famshme në Kosovë, Big Brother VIP Kosova “Xhuli”, është emri...

Ish bashkeshorti i Adriana Matoshit, habit me fjalët për gruan e dytë

Aktori nga Gjilani, Albert Sylejmani, kohë pas kohë është pjesë e lajmeve të shoubizit. Jeta e re me gruan e dytë, me të cilën tashmë...

Vjehrra peson infrakt pasi mesoi se nusja humb jeten ne aksident

KORCE-Nje lajm i keq vjen nga Korca ku nusja dhe vjehrra kane humbur jeten te dyja ne te njejten dite. Nusja humbi jeten nga nje...