28.3 C
New York
Friday, June 2, 2023

Buy now

Ndodh edhe kjo, arrestohet një person pasi shiti fshesën elektrike pa pëlqimin e familjes

Raste të tilla ndodhin gjithkund nëpër bote, por tek shqiptarët, nuk është se kemi dëgjuar shpesh për histori të tilla. Një rast i rrallë i shpërdorimit është raportuar në qytetin e Pejës muaj më parë, ku një person pa pëlqimin e familjarëve të tjerë e kishte marrë një fshesë elektrike dhe e kishte shitur, shkruan pemajetes.com.

Kjo gjë ishë bërë e madhe nga familjarët, të cilët e lajmëruan atë edhe në polici. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. Rasti ka ndodhur muaj më parë, dhe ishte paraqitur policia në raportin e saj 24 orësh.

“Pejë 27.01.2022 – 16:50. Pas një pune hetimore është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që dyshohet se nga shtëpia, pa pëlqimin e familjarëve tjerë e kishte marrë një fshesë elektrike dhe e kishte shitur. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, kishte njoftuar policia.

Pa dyshim, kjo ngjarje pat bërë buje jo vetë nëpër portale, por ishte bërë hit dhe nëpër rrjetet sociale. Ndoshta kjo ngjarje ka bërë që t’u japë mësim atyre që mendojnë ta bëjnë një gjë të tille në të ardhmen. /Pemajetes.com

Related Articles

Vivien kthehet në Ferizaj, ja çka bënë kur shkon te vjehrra

Blogerja Vivien Thano ka postuar disa InstaStory ku shihet se është në shtëpinë e reperit Getinjo. Vëmendje morri teksa ka pozuar me maicë të brendshme...

Kush do ta besonte këtë ndryshim të Kallashit? Nuk do ta njihni

Kallashi bën këtë ndryshim në dukje dhe nuk njihet. E njohura për publikun kosovar ka shkurtaur flokët. Dukjen e saj të re e zbuloi përmes një...

Njihuni me prindërit e Xhulit, kur ta kuptoni se kush janë, nuk do t’iu duken aq të panjohur

Modelja e njohur shqiptare, Juliana Nura, ishte njëra ndër banoret e shtëpisë më të famshme në Kosovë, Big Brother VIP Kosova “Xhuli”, është emri...

Stay Connected

246,663FansLike
102,630FollowersFollow
1,250SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Vivien kthehet në Ferizaj, ja çka bënë kur shkon te vjehrra

Blogerja Vivien Thano ka postuar disa InstaStory ku shihet se është në shtëpinë e reperit Getinjo. Vëmendje morri teksa ka pozuar me maicë të brendshme...

Kush do ta besonte këtë ndryshim të Kallashit? Nuk do ta njihni

Kallashi bën këtë ndryshim në dukje dhe nuk njihet. E njohura për publikun kosovar ka shkurtaur flokët. Dukjen e saj të re e zbuloi përmes një...

Njihuni me prindërit e Xhulit, kur ta kuptoni se kush janë, nuk do t’iu duken aq të panjohur

Modelja e njohur shqiptare, Juliana Nura, ishte njëra ndër banoret e shtëpisë më të famshme në Kosovë, Big Brother VIP Kosova “Xhuli”, është emri...

Ish bashkeshorti i Adriana Matoshit, habit me fjalët për gruan e dytë

Aktori nga Gjilani, Albert Sylejmani, kohë pas kohë është pjesë e lajmeve të shoubizit. Jeta e re me gruan e dytë, me të cilën tashmë...

Vjehrra peson infrakt pasi mesoi se nusja humb jeten ne aksident

KORCE-Nje lajm i keq vjen nga Korca ku nusja dhe vjehrra kane humbur jeten te dyja ne te njejten dite. Nusja humbi jeten nga nje...