9.8 C
New York
Thursday, March 30, 2023

Buy now

Prekëse/ Motra e shqiptares që humbi jetën në Greqi: Foshnjës në bark do i lë emrin e saj

Kur kanë kaluar dy javë nga aksidenti tragjik në Larisa, Greqi, familjarët e viktimave po përpiqen të ngrihen në këmbë duke u mësuar me humbjen që kanë pësuar. Efgjenia Mitska është një nga 57 persona qe nderruan jete gjate tragjedisë që ndodhi nga përplasja e dy trenave.

E reja shqiptare ndodhej në tren me të fejuarin e saj kur trenat u përplasën dhe ajo vdiq, ndërsa i fejuari shpëtoi. Motra e saj, Kristina Mitska tha për mediat greke se ata nuk do ndalen kurrë deri sa fajtorët të ndëshkohen për tragjedinë e ndodhur.

Fëmija ime është dy muajsh. Fatkeqësisht ne ende jemi të pikëlluar për Ifigjeninë dhe nuk mundemi ta kalojmë lehtë. Si familje ajo që kërkojmë është që të gjithë të ndëshkohen që shpirti i Ifigjenisë të jetë në paqe… Fatkeqësisht asgjë mund ta mbushë boshllëkun e saj… Do ta kujtojmë… Ajo tha se lajmin për përplasjen fatale të trenave e mori vesh nga vëllai i të fejuarit të Egjenisë.

Ifigenia ishte buzëqeshja më e ëmbël e familjes. Kishim një vit diferencë. Unë kam edhe një vëlla. Aksidentin e mësuam nga vëllai i të fejuarit të Efgjenisë një orë më vonë. Ai na tregoi se treni ku ishte Efgjenia dhe partneri i saj ka dalë nga binarët, se ka dëgjuar lajmin për vëllain e tij, por nuk e dinte se çfarë kishte ndodhur me Efgjeninë.

Motra e shqiptares tha se lajmin për vdekjen e Efegjenisë e kanë marrë vesh pas tre ditësh kërkime. Ajo thotë se e vetmja gjë që u jep buzëqeshje është foshnja, të cilës do t’i vëmë emrin Efigjenia. Jeta jonë nuk ka ndryshuar, dhemb shumë. E vetmja gjë që na jep buzëqeshje është foshnja, të cilës do t’i vëmë emrin Ifigjenia. Ajo thotë se paratë që do u jepen familjarëve si dëmshpërblim nuk ia kthejnë motrën në jetë.

Related Articles

Futbollisti shqiptar i bën dhuratën e pazakontë Luizit me shifer marramendëse?

Artisti i mirënjohur shqiptar, Luiz Ejlli, i njohur dikur për këngët e tij, u tërhoq nga bota e “showbizz”-it, por tani është rikthyer me...

‘Ty dhe Luizin çift gjithë jetën’ Kiara publikon videon e gjyshes duke folur për Luizin dhe për të

Kiara Tito hyri ne shtepine e Big Brother Vip Albania me 24 dhjetor dhe vetem nje dite me pas banori tjeter Luizi shprehu pelqimin...

Sahiti nga Skenderaj që gatuante fli për gruan e sëmurë tash ka mbetur i vetëm, ai rrëfehet mes emocionesh

Sahit Prekazi, qytetari nga Komuna e Skenderajt, tashmë po jeton i vetëm në shtëpinë e tij. Ai ishte bërë viral përmes një imazhi ku shfaqej...

Stay Connected

246,663FansLike
102,630FollowersFollow
1,250SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Futbollisti shqiptar i bën dhuratën e pazakontë Luizit me shifer marramendëse?

Artisti i mirënjohur shqiptar, Luiz Ejlli, i njohur dikur për këngët e tij, u tërhoq nga bota e “showbizz”-it, por tani është rikthyer me...

‘Ty dhe Luizin çift gjithë jetën’ Kiara publikon videon e gjyshes duke folur për Luizin dhe për të

Kiara Tito hyri ne shtepine e Big Brother Vip Albania me 24 dhjetor dhe vetem nje dite me pas banori tjeter Luizi shprehu pelqimin...

Sahiti nga Skenderaj që gatuante fli për gruan e sëmurë tash ka mbetur i vetëm, ai rrëfehet mes emocionesh

Sahit Prekazi, qytetari nga Komuna e Skenderajt, tashmë po jeton i vetëm në shtëpinë e tij. Ai ishte bërë viral përmes një imazhi ku shfaqej...

Foto e bujshme| Policia futet shtëpinë e barit, shqiptari në Angli fshihet mbi çati

Në mediat angleze po qarkullon një foto e një personi që po qëndron mbi çati ndërsa policia gjendet në dritare duke kontrolluar pikërisht për...

Gënjeu sa ishte në Big Brother, Xhulit i zbulohet e vërteta pak ditë pas doli nga shtëpia

Gënjeu sa ishte në Big Brother, Xhulit i është zbuluar e vërteta pak ditë pas doli nga shtëpia më e famshme në vend. Modelja bukuroshe...