18.8 C
New York
Sunday, October 1, 2023

Buy now

E dhimbshme: Ndërron jetë laboranti Enver Bunjaku, punoi në QMF V në Prishtinë

Ka ndërruar jetë laboranti Enver Bunjaku, i cili ka punuar në QMF V në Prishtinë. Lajmin e ka bërë të ditur Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare përmes një postimi në rrjetet sociale, ku Bunjaku është cilësuar si profesionist i pashoq, transmeton Gazeta Shneta.

“Ishte një punëtor me vlera të larta humane dhe një profesionist i pashoq që me dekada iu përkushtua profesionit dhe ishte i palodhshëm në sherbim të qytetarëve. Në emër të QKMFsë ju shprehim ngushllimet më te sinqerta familjarëve dhe të gjithë kolegëve që ndanë një pjesë te jetës dhe të punës bashkë!”, thuhet në njoftim. Ngushëllime ka shprehur edhe Oda e Infermierëve të Kosovës.

“Oda e Infermierëve, mamive dhe profesionistëve tjerë shëndetësorë me pikëllim ka marrë lajmin për vdekjen e papritur të Enver Bunjakut- laborant në QMF-V në Prishtinë. Bunjaku ishte një shembull punëtori me vlera të larta dhe një humanist i pashoq. Ai iu përkushtua profesionit dhe ishte i palodhshëm në ofrimin e shërbimeve ndaj pacientëve. OIK ju shprehië ngushllimet më te sinqerta familjarëve dhe të gjithë kolegëve të kolegut Enver Bunjaku”, thuhet në komunikatë. /Gazeta Shneta/

Related Articles

“Trafikut Urban“ i shtohet edhe një shofere

Mehreme Brahimi është shoferja e tretë që i është bashkuar ndërmarrjes “Trafiku Urban”. Kryeshefi i “Trafikut Urban“, Burim Maraj, është shprehur i kënaqur me përparimet...

Luiz Ejlli emocionon rrjetin me surprizën për fansin me aftësi të veçanta

Luiz Ejlli në koncertin e tij të fundit, ka udhëtuar më herët drejt Shkodrës për të takuar Denisin, një djalë më aftësi të kufizuara....

Ekskluzive | Sulmuan brutalisht mërgimtarin, këta janë katër vëllezërit e arrestuar në Istog

Një rrahje brutale ka ndodhur këtë javë në komunën e Istogut. Një bashkatdhetar derisa ishte në veturë me gruan e tij sulmohet nga katër...

Stay Connected

246,663FansLike
102,630FollowersFollow
1,250SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Artikujt e fundit

“Trafikut Urban“ i shtohet edhe një shofere

Mehreme Brahimi është shoferja e tretë që i është bashkuar ndërmarrjes “Trafiku Urban”. Kryeshefi i “Trafikut Urban“, Burim Maraj, është shprehur i kënaqur me përparimet...

Luiz Ejlli emocionon rrjetin me surprizën për fansin me aftësi të veçanta

Luiz Ejlli në koncertin e tij të fundit, ka udhëtuar më herët drejt Shkodrës për të takuar Denisin, një djalë më aftësi të kufizuara....

Ekskluzive | Sulmuan brutalisht mërgimtarin, këta janë katër vëllezërit e arrestuar në Istog

Një rrahje brutale ka ndodhur këtë javë në komunën e Istogut. Një bashkatdhetar derisa ishte në veturë me gruan e tij sulmohet nga katër...

“Njërit i është amputu këmba” – Kjo është gjendja shëndetësore e tre të plagosurve në Skenderaj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë pas mesnate në një kafene në fshatin Runik të Skenderajt, ku si pasojë e të shtënave ka...

Për çfarë shërbente lokali ku ndodhi vrasja në Skenderaj dhe sa persona u përfshinë- Insajderi sjell detaje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit ta sotëm në një lokal në fshatin Runik të Skenderajt. Një person...
tv/7c7bbd1d38e881a78f5888586341c0e344ac74e92b66eec7e13baa58bdb7263f.js">