9.8 C
New York
Thursday, March 30, 2023

Buy now

Gruaja e trajnerit të Galatasaray bën gjestin e bukur, kujdeset në spital për vajzën që humbi gjithë familjen nga tërmeti

Gruaja e trajnerit të Galatasaray bën gjestin e bukur, kujdeset në spital për vajzën që humbi gjithë familjen nga tërmeti 10-vjeçarja Hilal Bilgi, e cili u shpëtua nga rrënojat 90 orë pas tërmetit në Hatay, u bë një nga mrekullitë e fatkeqësisë.

Në një spital të Stambollit filloi mjekimi i Hilal, e cila i mbijetoi tërmetit duke prerë krahun e djathtë nën bllokun e betonit. Derya Balta, gruaja e ish-futbollistit të Galatasaray dhe trajnerit të ekipit U19, Hakan Balta, është kujdesur për vogëlushen. Postimet e Derya Baltës për Hilalin, e cila humbi gjithë familjen nga tërmeti, emocionojnë ndjekësit e saj…

Balta u interesua nga afër për vogëlushen dhe menjëherë shkoi në spital kur Hilal e telefonoi dhe i tha: “Hajde”. Ajo i ka premtuar se do të kujdesej për gjithçka materialisht dhe shpirtërisht gjatë gjithë jetës së saj.

Derya Balta tha; “Lutem në mëngjes dhe në mbrëmje për të gjithë viktimat tanë të tërmetit. Hilal është shumë e veçantë për mua, ne kemi krijuar një lidhje shumë të bukur. Por jo vetëm Hilal, ne kemi shumë fëmijë për të cilët po përpiqem të kujdesem. Zoti na ndihmoftë”. /GazetaBlic Sport

Related Articles

Futbollisti shqiptar i bën dhuratën e pazakontë Luizit me shifer marramendëse?

Artisti i mirënjohur shqiptar, Luiz Ejlli, i njohur dikur për këngët e tij, u tërhoq nga bota e “showbizz”-it, por tani është rikthyer me...

‘Ty dhe Luizin çift gjithë jetën’ Kiara publikon videon e gjyshes duke folur për Luizin dhe për të

Kiara Tito hyri ne shtepine e Big Brother Vip Albania me 24 dhjetor dhe vetem nje dite me pas banori tjeter Luizi shprehu pelqimin...

Sahiti nga Skenderaj që gatuante fli për gruan e sëmurë tash ka mbetur i vetëm, ai rrëfehet mes emocionesh

Sahit Prekazi, qytetari nga Komuna e Skenderajt, tashmë po jeton i vetëm në shtëpinë e tij. Ai ishte bërë viral përmes një imazhi ku shfaqej...

Stay Connected

246,663FansLike
102,630FollowersFollow
1,250SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Futbollisti shqiptar i bën dhuratën e pazakontë Luizit me shifer marramendëse?

Artisti i mirënjohur shqiptar, Luiz Ejlli, i njohur dikur për këngët e tij, u tërhoq nga bota e “showbizz”-it, por tani është rikthyer me...

‘Ty dhe Luizin çift gjithë jetën’ Kiara publikon videon e gjyshes duke folur për Luizin dhe për të

Kiara Tito hyri ne shtepine e Big Brother Vip Albania me 24 dhjetor dhe vetem nje dite me pas banori tjeter Luizi shprehu pelqimin...

Sahiti nga Skenderaj që gatuante fli për gruan e sëmurë tash ka mbetur i vetëm, ai rrëfehet mes emocionesh

Sahit Prekazi, qytetari nga Komuna e Skenderajt, tashmë po jeton i vetëm në shtëpinë e tij. Ai ishte bërë viral përmes një imazhi ku shfaqej...

Foto e bujshme| Policia futet shtëpinë e barit, shqiptari në Angli fshihet mbi çati

Në mediat angleze po qarkullon një foto e një personi që po qëndron mbi çati ndërsa policia gjendet në dritare duke kontrolluar pikërisht për...

Gënjeu sa ishte në Big Brother, Xhulit i zbulohet e vërteta pak ditë pas doli nga shtëpia

Gënjeu sa ishte në Big Brother, Xhulit i është zbuluar e vërteta pak ditë pas doli nga shtëpia më e famshme në vend. Modelja bukuroshe...