13.5 C
New York
Thursday, December 8, 2022

Buy now

Lajmet e fundit

Sporti

“Grusht shqiptari”, momenti kur Amarlido Bakaj e nokautoi serbin

Amarildo është 23 vjeç nga Lezha dhe ëndrra e tij është që të bëhet kampion boksi e një ditë të ndeshet me më të...

Ylli Marokos Hakimi feston me nënën e tij, trajneri kosovar: Xhehneti është te këmbët e nënës

Maroku e ka eliminuar Spanjën nga Kupa e Botës. Ndeshja mes Spanjës dhe Marokut u mbyll 0-0 si në kohën e rregullt ashtu edhe...

Reagon edhe vellau i madh i Granitit, Taulant Xhaka i ka dy fjalë për Zana Avdiun

ëllai i Granit Xhakës, Taulant Xhaka ka reaguar ndaj analistes Zana Avdiu, pasi ajo e quajti të turpshëm veprimin e Xhakës në ndeshjen mes...

ShowBiz

Kjo është gruaja e Iliri Shaqirit të cilën ai nuk e shfaq në media (Foto)

Të gjithë e njohin këngëtarin e njohur Ilir Shaqiri. E më pas hapave të tij ka shkuar edhe djali i tij Korab Shaqiri i...

Këngëtarit Malsori i ndodhë një “incident” i pa pritur gjatë transmetimit LIVE, shikoni si frikësohet moderatorja Adelina Hasani

Këngëtari Malësor Prënkoçaj, i njohur për publikun si ‘Malësori’ ka qenë i ftuar në emisionin “Studio A” me autore Adelina Hasanin në televizionin ATV....

Shkëndije Mujaj me profesion të ri në Zvicër, ja me çka po merret tani

Shendije Mujaj është një nga personazhet më të komentuara sa i përket orientimit të saj fetar. Shkëndija nga momenti që është mbuluar është në...

Shendeti

Çfarë tregon pozicioni juaj ulur?

Gjuha e trupit; shpesh ju tregon shumë më tepër sesa fjalët mund të bënin ndonjëherë. Është një mjet tepër i rëndësishëm kur bëhet fjalë...

Lamtumirë barkut të varur! Ja si ta zhdukësh njëherë e mirë

Yndyra është faktori dhe shkaku kryesor pse në trupin tonë ka më shumë kile apo pse na kthehen trupat tanë në trupa të dhjamosur....

Si të eleminoni pikat e zeza me pastë dhëmbësh dhe sodë buke (Video)

Edhe pse shumë prej jush nuk duan ta pranojnë, pasqyra nuk ju gënjen dot: pikat e zeza gjenden kudo në fytyrën tuaj, në ballë,...
246,663FansLike
102,630FollowersFollow
370SubscribersSubscribe
- Reklama -

Postimet e fundit

Kjo është gruaja e Iliri Shaqirit të cilën ai nuk e shfaq në media (Foto)

Të gjithë e njohin këngëtarin e njohur Ilir Shaqiri. E më pas hapave të tij ka shkuar edhe djali i tij Korab Shaqiri i...

Këngëtarit Malsori i ndodhë një “incident” i pa pritur gjatë transmetimit LIVE, shikoni si frikësohet moderatorja Adelina Hasani

Këngëtari Malësor Prënkoçaj, i njohur për publikun si ‘Malësori’ ka qenë i ftuar në emisionin “Studio A” me autore Adelina Hasanin në televizionin ATV....

“E ndalova vajzën të blinte një bluzë firmato”, Blendi Fevziu habitë me rrëfimin për atë që i kishte ndodhur (Video)

Gazetari i njohur, Blendi Fevziu ka rrëfyer së fundmi marrëdhënien e tij me vajzat Mishel dhe Alis. Ai ka qenë i ftuar në “Wake...

Ja 3 mrekullitë e mëdha që kanë ndodhur te Kisha E Laçit: Një burrë e zuri gjumi në altar dhe…

Ndaj dhe ai vend është kthyer në një vend ku shqiptarët betohen si për atdhe dhe flamur. Është e njohur shprehja: Betohem për Kishë...

Nxënësi ‘kauboj’ në Rahovec shkon me pistoletë në shkollë, i ndodh e papritura nga Policia

Policia e Kosovës ka njoftuar se një nxënës 17-vjeçar në fshatin Ratkoc të Rahovecit, është arrestuar pasi që gjatë ditës së djeshme kishte shkuar...

Histori Motivuese

Gruaja u veѕh me të zeza dhe i ndryѕhoi jetën burrit – Hiѕtoria motivueѕe e ditës

Ishte një çift i devotshëm. Burrë dhe grua ishin në emigrim. Burri kishte ngritur dhe drejtonte një biznes të suksesshëm, por një ditë pati...

Do qani nga kjo histori/ Jetimi shqiptar gjen portofolin me shumë para dhe bën gjestin e madh

Momentet kur njerëzit shfaqin anën më të mirë të tyre janë pak të rralla. Por gjeste që shfaqin natyrën njerëzore transmetojnë pozitivitet dhe nxisin...

Një mësim që nuk do ta harroni kurrë: Më i bekuar është ai që jep se ai që merr!!!

Një student i ri doli për shëtitje me profesorin e tij. Ndërsa po ecnin dhe po flisnin, në anën e kundërt të rrugës panë...

I shoqi humbi jetën, rrëqeth me rrëfimin e reja: Vjehrra më mbajti gjallë, më ngriti më tha ke një fëmijë për të rritur

Vjehrra m’thoshte “Bija ime behu e fort nuk te ka len vetem ke dhe nje femije qe te ka nevoj”, por nuk e degjoja…...

Hoxhë Shefqet Krasniqi: Vjosa Osmani duhet të betohej mbi Kuran kur u bë Presidente

Hoxhë Shefqet Krasniqi thotë se në Kosovë të gjithë zyrtarët do të ishte dashur të betohen në librat fetarë varësisht cilës fe i përkasin....

Moti

Moti javen e pare te dhjetorit/ Ja zonat ku priten reshje bore, çfarë pritet të ndodhë deri ne datën 10

Reshjet e dëborës do të jenë prezentë në ditët e para të Dhjetorit, kryesisht në zonën e juglindjes. Mësohet se pas këtyre ditëve me...

Te gjithë artikujt

Kjo është gruaja e Iliri Shaqirit të cilën ai nuk e shfaq në media (Foto)

Të gjithë e njohin këngëtarin e njohur Ilir Shaqiri. E më pas hapave të tij ka shkuar edhe djali i tij Korab Shaqiri i...

Këngëtarit Malsori i ndodhë një “incident” i pa pritur gjatë transmetimit LIVE, shikoni si frikësohet moderatorja Adelina Hasani

Këngëtari Malësor Prënkoçaj, i njohur për publikun si ‘Malësori’ ka qenë i ftuar në emisionin “Studio A” me autore Adelina Hasanin në televizionin ATV....

“E ndalova vajzën të blinte një bluzë firmato”, Blendi Fevziu habitë me rrëfimin për atë që i kishte ndodhur (Video)

Gazetari i njohur, Blendi Fevziu ka rrëfyer së fundmi marrëdhënien e tij me vajzat Mishel dhe Alis. Ai ka qenë i ftuar në “Wake...

Ja 3 mrekullitë e mëdha që kanë ndodhur te Kisha E Laçit: Një burrë e zuri gjumi në altar dhe…

Ndaj dhe ai vend është kthyer në një vend ku shqiptarët betohen si për atdhe dhe flamur. Është e njohur shprehja: Betohem për Kishë...

Nxënësi ‘kauboj’ në Rahovec shkon me pistoletë në shkollë, i ndodh e papritura nga Policia

Policia e Kosovës ka njoftuar se një nxënës 17-vjeçar në fshatin Ratkoc të Rahovecit, është arrestuar pasi që gjatë ditës së djeshme kishte shkuar...

Serbia e konfirmon vdekjen e Artan Zymberajt në burgjet e saj – kjo është arsyeja sipas tyre

Ministria e Drejtësisë e Serbisë tha për Radion Evropa e Lirë se Artan Zymberi, shtetas norvegjez me prejardhje nga Kosova, i cili ka vdekur...

Must Read

Kjo është gruaja e Iliri Shaqirit të cilën ai nuk e shfaq në media (Foto)

Të gjithë e njohin këngëtarin e njohur Ilir Shaqiri. E më pas hapave të tij ka shkuar edhe djali i tij Korab Shaqiri i...

Këngëtarit Malsori i ndodhë një “incident” i pa pritur gjatë transmetimit LIVE, shikoni si frikësohet moderatorja Adelina Hasani

Këngëtari Malësor Prënkoçaj, i njohur për publikun si ‘Malësori’ ka qenë i ftuar në emisionin “Studio A” me autore Adelina Hasanin në televizionin ATV....

“E ndalova vajzën të blinte një bluzë firmato”, Blendi Fevziu habitë me rrëfimin për atë që i kishte ndodhur (Video)

Gazetari i njohur, Blendi Fevziu ka rrëfyer së fundmi marrëdhënien e tij me vajzat Mishel dhe Alis. Ai ka qenë i ftuar në “Wake...

Ja 3 mrekullitë e mëdha që kanë ndodhur te Kisha E Laçit: Një burrë e zuri gjumi në altar dhe…

Ndaj dhe ai vend është kthyer në një vend ku shqiptarët betohen si për atdhe dhe flamur. Është e njohur shprehja: Betohem për Kishë...

Nxënësi ‘kauboj’ në Rahovec shkon me pistoletë në shkollë, i ndodh e papritura nga Policia

Policia e Kosovës ka njoftuar se një nxënës 17-vjeçar në fshatin Ratkoc të Rahovecit, është arrestuar pasi që gjatë ditës së djeshme kishte shkuar...