23.5 C
New York
Thursday, June 20, 2024

Buy now

U bë virale në rrjet, ja momenti kur Kiara ka refuzuar...

0
Në fillimet e Big Brother, Kiara i ka mbajtur qendrim të ftohtë Luizit. Ndonse asokohe ai është ulur në gjunj dhe e ka propozuar. Por Kiara...

Kjo eshte receta qe grate arabe perdorin per tu rinuar me...

0
Ilaçi tradicional popullor arab, i cili besohet se rinovon trupin, është bërë nga vetëm tre përbërës që tashmë i keni në shtëpi.Kjo pije pihet...

Çfarë zbulon pëlcitja e buzëve?

0
Pëlcitja e buzëve mund të zbulojë shumëçka për gjendjen shëndetësore, posaçërisht nëse i kuroni rregullisht, kurse problemet nuk eliminohen. Më së shpeshti buzët pëlcasin për...

Mjeku okulist bën deklaratën e fortë: Mbani famijet larg nga këto...

0
Mjeku okulist Bledi Kruja u ka bërë apel prindërve që të mbajnë larg fëmijët nga teknologjia, aparatet celulare dhe tabletat që përdoren gjerësisht sot...

‘Alarmon’ mjeku i njohur shqiptar: Nëse keni këto simptoma kërkoni ndihmën...

0
Mjeku pneumolog Adrian Jorgji ka folur në lidhje me gripin, Covid dhe virozat e stinës. Mjeku ka renditur simptomat të cilat duhet të na...

Për të parë nëse keni apo jo probleme me tiroiden, këto...

0
Tiroidja është një gjëndër e vogël në formën e fluturës që ndodhet poshtë laringut. Ajo është e lidhur ngushtë me trurin dhe komunikimi kryhet...

Asnjeherë mos i vendosni fëmijët në djep?! Rrëfen Neurologu i njohur...

0
Përdorimi i djepit si shtrat për fëmijët, këto janë pasojat që shkakton. Ardhja në jetë e një fëmije paraqet gëzimin më të madh për...

Nëse vuani nga kjo sëmundje, biçikleta është zgjidhja, mjeku: Ja si...

0
Prova ushtrimore (ose stress test ose biçikleta në gjuhë popullore) është një nga instrumentet diagnostike dhe pronjostike më të përhapur që përdorin rregullisht kardiologët...

8 zakonet të Rrezikshme për trurin që duhet t’i ndaloni menjëherë

0
Truri është përgjegjës për funksionet vitale të jetës, kështu që mbajtja e tij e shëndetshme dhe funksionimi në nivelin optimal është një domosdoshmëri. Më...

A duhet t’i hani organet e brendshme të kafshëve? Shkencëtarët thonë...

0
Ka shumë persona të cilët nuk konsumojnë mish të organeve për shkak se mendojnë që nuk janë të shëndetshme, sepse ato filtrojnë toksinat nga...