10.5 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Rashica tash paguhet miliona euro, ja sa paguhej në Kosovë

0
Futbollisti i Kosovës, Milot Rashica, pak kohë më parë u bë kampion i Turqisë, me skuadrën e Galatasarayt. Rashica, sot ka qenë i ftuar në...

Robin Krasniqi i jashtëzakonshëm, fiton ndaj numrit një të Belgjikës Nikarkhoevin

0
Boksieri Robin Haxhi Krasniqi ka shënuar fitore pas 17 muajve pushim, duke mposhtur boksierin nga Belgjika, Timur Nikarkhoevin në kategorinë gjysmë të rëndë. Krasniqi...

Në këtë kanal mund ta shikoni LIVE meçin Haxhi Krasniqi –...

0
Boksieri shqiptar, Robin Krasniqi do të rikthehet sonte në ring. Ai përball do të ketë boksierin, Timur Nikarkhoevin dhe kjo luftë do të zhvillohet...

Gruaja e trajnerit të Galatasaray bën gjestin e bukur, kujdeset në...

0
Gruaja e trajnerit të Galatasaray bën gjestin e bukur, kujdeset në spital për vajzën që humbi gjithë familjen nga tërmeti 10-vjeçarja Hilal Bilgi, e...

Portieri kroat: Qeni ma shpëtoi gruan nga tërmeti në Turqi, e...

0
Goran Karacic, portieri kroat i klubit të Superligës turke Adana Demispor, ka thënë se qeni e kishte paralajmëruar bashkëshorten e tij për tërmetin vdekjeprurës...

Leo Messi dhuron 3.5 milionë euro për Turqinë dhe Sirinë

0
Fatkeqësitë e tërmeteve në Turqi dhe Siri janë shqetësuese për të gjithë botën dhe kjo bashkuar edhe një herë shumë persona të fuqishëm financiarisht...

E dhimbshme: Portieri turk gjendet i vdekur nën rrënoja pas tërmeteve...

0
Disa tërmete të fuqishme që goditën këtë të diel Turqinë, lanë të vdekur më shumë se 1300 njerëz, sipas raportimeve të fundit. Me mijëra...

Granit Xhaka shpallet lojtari më i mirë zviceran për vitin 2022

0
Ashtu si në vitin 2017, Granit Xhaka u zgjodh Futbollisti i Vitit në Zvicër. Kapiteni 30-vjeçar i kombëtares u nderua në Natën e Futbollit...

Jeta me adete të reja: A do mund të shkelë ky...

0
Partnerja e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez është ylli i ri i Arabisë Saudite përkrah Ronaldos, i cili tani do të luajë për klubin Al...

Lojtari i talentuar bën gjestin e madh, e dhuroi mëlçinë nënës...

0
Sporti është plot me histori të bukura. Historitë e tejkalimit të kësaj, ditë pas dite, dalin në dritë dhe tregojnë vlerat e tyre. Është rasti...