2.7 C
New York
Friday, February 3, 2023

Buy now

Parashikimi i motit për nesër

0
Reshje intensive bore kanë filluar sonte në shumë pjesë të Kosovës. Nga Prishtina, Mitrovica, Fushë Kosova e Podujeva, qytetarët kanë ndarë video e fotografi...

Bëhuni gati, sot e nesër pritet të ketë reshje shiu e...

0
Më në fund reshjet e borës zbresin edhe ultësirave nga dita e premtë dhe shtunë. Të reshurat e shiut që kanë përfshi vendin ditëve...

Paralajmrimi i mjekëve shqiptarë: Ja nga se po vdesin të rinjtë...

0
Shkaktarët kryesorë të vdekshmërisë në Shqipëri përgjatë viteve te fundit kanë qenë ishemitë, hemorragjitë dhe sëmundjet kronike të zemrës. Ne nje raport qe behert cdo...

Më në fund borë në Kosovë, reshjet fillojnë nga kjo ditë

0
Më në fund reshjet e borës zbresin edhe ultësirave nga dita e premtë dhe shtunë. Të reshurat e shiut që kanë përfshi vendin ditëve...

Ѕtuhia e borëѕ рërfshin këtë vend, temрeraturat arrijnë në -11 gradë

0
Britania pritet të preket nga një tjetër stuhi dëbore sot pasi temperaturat janë nën zero në të gjithë vendin, duke shkaktuar kaos në udhëtime....

Një stuhi e fortë dëbore pritet ta përfshijë Ballkanin

0
Masa ajrore shumë të ftohta pritet të mbulojnë Europën Qendrore dhe Perëndimore, si dhe Afrikën Veriperëndimore, duke shkaktuar reshje të shumta bore. Reshjet e...

Bora mund t’ju zë në befasi këto ditë, bëhuni gati

0
Për shkak të reshjeve të borës shumë rrugë priten të bëhen vështirë të kalueshme. E madje në viset e zonave malore turistike shumë...

Befason moti: Ky është parashikimi për ditën e sotme

0
Të premten në pjesën e parë të ditës dominojnë më shumë vranësirat, e orëve të pasdites do të ketë edhe intervale me diell, transmeton...

Ky vend në Shqipëri është zbardhur, nisin reshjet e para të...

0
Reshjet e dëborës janë rikthyer në Shqipëri që prej ditës së martes. Fillimisht reshje kishte vetëm në zonën e Korçës, por gjatë ditës së...

Furtunë dhe reshje dëbore, kjo do jetë dita më e vështirë...

0
Duke filluar nga dita e hënë do të ketë ndryshim të theksuara të motit, ku dita më e vështirë do të jetë e marta....