23.5 C
New York
Thursday, June 20, 2024

Buy now

A do preket Kosova nga stuhia që është përhapur në rajon!...

0
Një stuhi e fuqishme përcjellur me shtrengata ka goditur vendet e rajonit, Kroacinë, Serbinë dhe Bosnje Hercegovinën. Raportohet se së paku katër persona kanë humbur...

Vjen paralajmërimi, javën tjetër temperaturat deri në 37 gradë

0
Agjencia e Shërbimeve të Navigacionit Ajror – ASHNA ka paralajmëruar se javën tjetër temperaturat mund të arrijnë deri në 37 gradë celsius. Sipas njoftimit, nga...

Bëni kujdes: Java e ardhme do të jetë më e ftohta...

0
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se java e ardhshme të jetë java më e ftohët deri më tani e këtij dimri. IHMK-ja...

Ky do të jetë moti në vikend në Kosovë, bëni kujdes

0
Ditën e shtunë po parashihet të mbajë mot kryesisht me vransira, me të reshura shiu e bore. Nga dita e diel mot i acartë...

Parashikimi i motit për nesër

0
Reshje intensive bore kanë filluar sonte në shumë pjesë të Kosovës. Nga Prishtina, Mitrovica, Fushë Kosova e Podujeva, qytetarët kanë ndarë video e fotografi...

Bëhuni gati, sot e nesër pritet të ketë reshje shiu e...

0
Më në fund reshjet e borës zbresin edhe ultësirave nga dita e premtë dhe shtunë. Të reshurat e shiut që kanë përfshi vendin ditëve...

Paralajmrimi i mjekëve shqiptarë: Ja nga se po vdesin të rinjtë...

0
Shkaktarët kryesorë të vdekshmërisë në Shqipëri përgjatë viteve te fundit kanë qenë ishemitë, hemorragjitë dhe sëmundjet kronike të zemrës. Ne nje raport qe behert cdo...

Më në fund borë në Kosovë, reshjet fillojnë nga kjo ditë

0
Më në fund reshjet e borës zbresin edhe ultësirave nga dita e premtë dhe shtunë. Të reshurat e shiut që kanë përfshi vendin ditëve...

Ѕtuhia e borëѕ рërfshin këtë vend, temрeraturat arrijnë në -11 gradë

0
Britania pritet të preket nga një tjetër stuhi dëbore sot pasi temperaturat janë nën zero në të gjithë vendin, duke shkaktuar kaos në udhëtime....

Një stuhi e fortë dëbore pritet ta përfshijë Ballkanin

0
Masa ajrore shumë të ftohta pritet të mbulojnë Europën Qendrore dhe Perëndimore, si dhe Afrikën Veriperëndimore, duke shkaktuar reshje të shumta bore. Reshjet e...