10.5 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Gruaja e trajnerit të Galatasaray bën gjestin e bukur, kujdeset në spital për vajzën që humbi gjithë familjen nga tërmeti

Gruaja e trajnerit të Galatasaray bën gjestin e bukur, kujdeset në spital për vajzën që humbi gjithë familjen nga tërmeti 10-vjeçarja Hilal Bilgi, e cili u shpëtua nga rrënojat 90 orë pas tërmetit në Hatay, u bë një nga mrekullitë e fatkeqësisë.

Në një spital të Stambollit filloi mjekimi i Hilal, e cila i mbijetoi tërmetit duke prerë krahun e djathtë nën bllokun e betonit. Derya Balta, gruaja e ish-futbollistit të Galatasaray dhe trajnerit të ekipit U19, Hakan Balta, është kujdesur për vogëlushen. Postimet e Derya Baltës për Hilalin, e cila humbi gjithë familjen nga tërmeti, emocionojnë ndjekësit e saj…

Balta u interesua nga afër për vogëlushen dhe menjëherë shkoi në spital kur Hilal e telefonoi dhe i tha: “Hajde”. Ajo i ka premtuar se do të kujdesej për gjithçka materialisht dhe shpirtërisht gjatë gjithë jetës së saj.

Derya Balta tha; “Lutem në mëngjes dhe në mbrëmje për të gjithë viktimat tanë të tërmetit. Hilal është shumë e veçantë për mua, ne kemi krijuar një lidhje shumë të bukur. Por jo vetëm Hilal, ne kemi shumë fëmijë për të cilët po përpiqem të kujdesem. Zoti na ndihmoftë”. /GazetaBlic Sport

Related Articles

Artistët tanë mblidhen për iftar, nuk do ta besoni si e quajn iftarin

Muaji i Ramazanit bën bashkë edhe artistët tanë. Disa nga ta natën e sotme zgjodhën ta bëjnë iftarin së bashku. Në mesin e tyre është Ledri,...

As Remzie Osmani nuk iu shpëton operacioneve plastike, duket tjeter person

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Remzie Osmani, është mjaftë e angazhuar. Ani pse është bërë edhe gjyshe e një mbese dhe nipi, Remzia po...

Festa Qoqaj prezanton veturën e saj super luksoze

Festa Qoqaj prezanton veturën e saj super luksoze Festa Qoqaj është një nga influenceret me te njohura shqiptare. Ajo inspiron ajzat se si te vishen ne...

Stay Connected

246,663FansLike
102,630FollowersFollow
1,250SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Artistët tanë mblidhen për iftar, nuk do ta besoni si e quajn iftarin

Muaji i Ramazanit bën bashkë edhe artistët tanë. Disa nga ta natën e sotme zgjodhën ta bëjnë iftarin së bashku. Në mesin e tyre është Ledri,...

As Remzie Osmani nuk iu shpëton operacioneve plastike, duket tjeter person

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Remzie Osmani, është mjaftë e angazhuar. Ani pse është bërë edhe gjyshe e një mbese dhe nipi, Remzia po...

Festa Qoqaj prezanton veturën e saj super luksoze

Festa Qoqaj prezanton veturën e saj super luksoze Festa Qoqaj është një nga influenceret me te njohura shqiptare. Ajo inspiron ajzat se si te vishen ne...

Menaxheri i Bardhit bën veprimin e papritur për ‘inat’ të Bardhit dhe Sarës

Menaxheri i Bardhit bën veprimin e papritur për ‘inat’ të Bardhit dhe Sarës Bardhi tregonte sa ishte në Big Brother se vepronte për punën cfarëdo...

“Do i degjeneroj publikisht” Sara revoltohet dhe reagon ashpër në rrjete sociale

“Do i degjeneroj publikisht” Sara revoltohet dhe reagon ashpër në rrjete sociale. “Faleminderit që shqetësoheni për brekët e mia, por e mira do ishte të...