28.3 C
New York
Friday, June 2, 2023

Buy now

Moderatori provokon Shejhët: A është shirk mu falë para të vdekurve në Teqe – Ja si reagojnë ata?

Kur jemi tek Teqet, desha me dalë pak edhe te Tyrbet. Psh. A është më i ba shirk Zotit nëse ti i lutesh një varri. Sepse, tek i vdekuri, ai më nuk ka çka me të dhanë?”, ka pyetur moderatori njërin nga shejhët në studio të emisionit Kojshia Shoë, shkruan pemajetes.com.

Përgjigja e shehut ka qenë majft interesante. “Po nuk shkojmë nga me u lutë aty bre Sadri. Ka ba një respekt. Lutja dhe respekti tek një vekil (njeri i imrë) ose te një alim (njeri i mençur) i çështjes hyjnore, sikur nëpër tyrbet që digjet nuri (drita). Me ia ba tyrben Adem Jasharit, unë për veti shkoj i lutna, hej more Zot që i ke qu këta njerëz dhe sot jemi të lirë”, është përgjigjur njëri nga Shejhat. /Pemajetes.com

Shiko videon e më poshtme për ta dëgjuar përgjigjen e plotë të tij:

Related Articles

Vivien kthehet në Ferizaj, ja çka bënë kur shkon te vjehrra

Blogerja Vivien Thano ka postuar disa InstaStory ku shihet se është në shtëpinë e reperit Getinjo. Vëmendje morri teksa ka pozuar me maicë të brendshme...

Kush do ta besonte këtë ndryshim të Kallashit? Nuk do ta njihni

Kallashi bën këtë ndryshim në dukje dhe nuk njihet. E njohura për publikun kosovar ka shkurtaur flokët. Dukjen e saj të re e zbuloi përmes një...

Njihuni me prindërit e Xhulit, kur ta kuptoni se kush janë, nuk do t’iu duken aq të panjohur

Modelja e njohur shqiptare, Juliana Nura, ishte njëra ndër banoret e shtëpisë më të famshme në Kosovë, Big Brother VIP Kosova “Xhuli”, është emri...

Stay Connected

246,663FansLike
102,630FollowersFollow
1,250SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Vivien kthehet në Ferizaj, ja çka bënë kur shkon te vjehrra

Blogerja Vivien Thano ka postuar disa InstaStory ku shihet se është në shtëpinë e reperit Getinjo. Vëmendje morri teksa ka pozuar me maicë të brendshme...

Kush do ta besonte këtë ndryshim të Kallashit? Nuk do ta njihni

Kallashi bën këtë ndryshim në dukje dhe nuk njihet. E njohura për publikun kosovar ka shkurtaur flokët. Dukjen e saj të re e zbuloi përmes një...

Njihuni me prindërit e Xhulit, kur ta kuptoni se kush janë, nuk do t’iu duken aq të panjohur

Modelja e njohur shqiptare, Juliana Nura, ishte njëra ndër banoret e shtëpisë më të famshme në Kosovë, Big Brother VIP Kosova “Xhuli”, është emri...

Ish bashkeshorti i Adriana Matoshit, habit me fjalët për gruan e dytë

Aktori nga Gjilani, Albert Sylejmani, kohë pas kohë është pjesë e lajmeve të shoubizit. Jeta e re me gruan e dytë, me të cilën tashmë...

Vjehrra peson infrakt pasi mesoi se nusja humb jeten ne aksident

KORCE-Nje lajm i keq vjen nga Korca ku nusja dhe vjehrra kane humbur jeten te dyja ne te njejten dite. Nusja humbi jeten nga nje...