2.7 C
New York
Friday, February 3, 2023

Buy now

Lajmet e fundit

Sporti

Jeta me adete të reja: A do mund të shkelë ky çift në Mekë e Medine?

Partnerja e Cristiano Ronaldos, Georgina Rodriguez është ylli i ri i Arabisë Saudite përkrah Ronaldos, i cili tani do të luajë për klubin Al...

Lojtari i talentuar bën gjestin e madh, e dhuroi mëlçinë nënës së tij dhe i shpëton jetën

Sporti është plot me histori të bukura. Historitë e tejkalimit të kësaj, ditë pas dite, dalin në dritë dhe tregojnë vlerat e tyre. Është rasti...

Nëna e Lionel Messit tregon pse i vuri djalit të saj këtë emër

Sot, Lionel Messi është ndoshta personi më i njohur në botë, emri i tij është bërë markë dhe që kur doli kampion bote një...

ShowBiz

Luizi mban fjalën, e lë cigaren pasi e fitoi Kiarën

“Nëse fitoj Kiarën, unë do lë cigaren!” E mbani mend këtë deklaratë të Luizit, të bërë disa javë më parë? Epo nëse ju e...

Ky është reagimi i Butrintit pasi “martohet” Kiara me Luizin

Butrint Imeri pas hyrjes së Kiarës në BBV është kthyer në fokusin e titujve rozë. Këngëtari jo pak herë ka bërë lëmsh ndjekësit duke...

Si e priti nëna e Luizit “dasmën” e tij me Kiarën?

Mbrëmjen e djeshme Luizi dhe Kiara kanë shkëmbyer puthjen e parë në buzë, që pritej kaq shumë. Në një dasmë të sajuar në kontekstin...

Shendeti

Mjeku okulist bën deklaratën e fortë: Mbani famijet larg nga këto gjëra

Mjeku okulist Bledi Kruja u ka bërë apel prindërve që të mbajnë larg fëmijët nga teknologjia, aparatet celulare dhe tabletat që përdoren gjerësisht sot...

‘Alarmon’ mjeku i njohur shqiptar: Nëse keni këto simptoma kërkoni ndihmën e mjekut

Mjeku pneumolog Adrian Jorgji ka folur në lidhje me gripin, Covid dhe virozat e stinës. Mjeku ka renditur simptomat të cilat duhet të na...

Për të parë nëse keni apo jo probleme me tiroiden, këto janë 2 shenjat që tregojnë në shumicën e rasteve

Tiroidja është një gjëndër e vogël në formën e fluturës që ndodhet poshtë laringut. Ajo është e lidhur ngushtë me trurin dhe komunikimi kryhet...
246,663FansLike
102,630FollowersFollow
370SubscribersSubscribe
- Reklama -

Postimet e fundit

Parashikimi i motit për nesër

Reshje intensive bore kanë filluar sonte në shumë pjesë të Kosovës. Nga Prishtina, Mitrovica, Fushë Kosova e Podujeva, qytetarët kanë ndarë video e fotografi...

A e dini se në va’rrimin e ketij sahabi, morën pjesë 70 mijë melek!

Ae dini se në va’rrimin e ketij sahabi, morën pjesë 70 mijë melek!Ishte shumë i ri në moshë, kur ia dha besën Muhammedit alejhi...

E rëndë: Gjendet i vdekur 62 vjeçari në veturën e tij në parkingun e QKUK-së

Sot u raportua për një rast të rëndë që ka ndodhur sot në parkingun e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, ku një person është...

A është ky shoferi më idiot që keni parë ndonjëherë? (Video)

A është ky shoferi më idiot që keni parë ndonjëherë? Siç dihet, në Rusi, kemi parë shpesh video në të cilat shihen aksidente të...

Doli nga vetura edhe e rrethojnë menjëherë qentë, arsyeja pse ndodhi kjo do t’ju lë të gjithëve pafjalë (Video)

Një video e publikuar në rrjetet sociale, e cila më parë ishte transmetuar televizionin peruan “Latina Noticias”, në të cilën shihet se si një...

Histori Motivuese

Shqiptari që i gjithë Stambolli përulet para ‘mrekullive’ të tij

Mimar Sinani ishte një jeniçer me origjinë shqiptare në ushtrinë e Sulejmanit për pjesën më të madhe të jetës së tij, dhe më pas...

Gruaja u veѕh me të zeza dhe i ndryѕhoi jetën burrit – Hiѕtoria motivueѕe e ditës

Ishte një çift i devotshëm. Burrë dhe grua ishin në emigrim. Burri kishte ngritur dhe drejtonte një biznes të suksesshëm, por një ditë pati...

Do qani nga kjo histori/ Jetimi shqiptar gjen portofolin me shumë para dhe bën gjestin e madh

Momentet kur njerëzit shfaqin anën më të mirë të tyre janë pak të rralla. Por gjeste që shfaqin natyrën njerëzore transmetojnë pozitivitet dhe nxisin...

Një mësim që nuk do ta harroni kurrë: Më i bekuar është ai që jep se ai që merr!!!

Një student i ri doli për shëtitje me profesorin e tij. Ndërsa po ecnin dhe po flisnin, në anën e kundërt të rrugës panë...

I shoqi humbi jetën, rrëqeth me rrëfimin e reja: Vjehrra më mbajti gjallë, më ngriti më tha ke një fëmijë për të rritur

Vjehrra m’thoshte “Bija ime behu e fort nuk te ka len vetem ke dhe nje femije qe te ka nevoj”, por nuk e degjoja…...

Moti

Parashikimi i motit për nesër

Reshje intensive bore kanë filluar sonte në shumë pjesë të Kosovës. Nga Prishtina, Mitrovica, Fushë Kosova e Podujeva, qytetarët kanë ndarë video e fotografi...

Te gjithë artikujt

Ulen çmimet e Umres gjatë 2023 për pelegrinët e huaj

Arabia Saudite ul koston e umres në 2023 për pelegrinët e huaj. Qeveria e Arabisë Saudite vendosi të ulë koston e sigurimit të Haxhit...

Si e priti nëna e Luizit “dasmën” e tij me Kiarën?

Mbrëmjen e djeshme Luizi dhe Kiara kanë shkëmbyer puthjen e parë në buzë, që pritej kaq shumë. Në një dasmë të sajuar në kontekstin...

Gënjeu për moshën që ka, nuk do ta besoni sa vjeçe është Juliana Nura

Juliana Nura ishte dhe është sinonim i femrës së bukur, të zgjuar dhe ambicioze. Kishte tituj bukurie, pjesëmarrje në pasarela mode, dalje në kopertina...

Balerina e njohur tregon se si aksidenti i rende e la te paralizuar

Ish-balerina e Tv Klan, Sigi Gjini ka qenë pjesë e emisionit “Shije Shtëpie”, përmes Skype ku tregoi për jetën e saj pas aksidentit të...

‘Martohen’ Luizi e Kiara, puthen për herë të parë

Dasma tradicionale ne Big Brother Vip Albania, edhe këtë vite është zhvilluar në këtë spektakël. Çifti i cili u zgjodhën për këtë dasmë pa...

Me ta këputë shpirtin/ Nëna u vdes gjatë lindjes, nis mbledhja e ndihmave për 4 fëmijët jetimë

Familja Murati në Fushë-Arrëz është tronditur nga një ngjarje e rëndë që iu ka ndodhur. Një grua, nënë e tre fëmijëve ka humbur jetën...

Must Read

Parashikimi i motit për nesër

Reshje intensive bore kanë filluar sonte në shumë pjesë të Kosovës. Nga Prishtina, Mitrovica, Fushë Kosova e Podujeva, qytetarët kanë ndarë video e fotografi...

A e dini se në va’rrimin e ketij sahabi, morën pjesë 70 mijë melek!

Ae dini se në va’rrimin e ketij sahabi, morën pjesë 70 mijë melek!Ishte shumë i ri në moshë, kur ia dha besën Muhammedit alejhi...

E rëndë: Gjendet i vdekur 62 vjeçari në veturën e tij në parkingun e QKUK-së

Sot u raportua për një rast të rëndë që ka ndodhur sot në parkingun e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, ku një person është...

A është ky shoferi më idiot që keni parë ndonjëherë? (Video)

A është ky shoferi më idiot që keni parë ndonjëherë? Siç dihet, në Rusi, kemi parë shpesh video në të cilat shihen aksidente të...

Doli nga vetura edhe e rrethojnë menjëherë qentë, arsyeja pse ndodhi kjo do t’ju lë të gjithëve pafjalë (Video)

Një video e publikuar në rrjetet sociale, e cila më parë ishte transmetuar televizionin peruan “Latina Noticias”, në të cilën shihet se si një...