1.2 C
New York
Friday, March 1, 2024

Buy now

Adoptoi djalin ne jetimore qe te vogel. Shikoni sa i lumtur eshte ai ne moshen 6 vjecare. Foto

Ndonjëherë njerëzit gjejnë kuptim në jetën e tyre në mënyrat më të papritura, siç ishte rasti i një vajze që në moshën 23-vjeçare filloi një betejë ligjore për të adoptuar një djalë nga një vend tjetër. Dhe sot e kësaj dite, 6 vite më vonë, kjo ëndërr më në fund është realizuar.

Emily udhëtoi për në Ugandë për të bërë punë sociale në një jetimore kur ajo po kërkonte kuptimin e jetës së saj dhe ajo arriti ta gjente atë. Aty ajo takoi një fëmijë të vogël të cilit i kishte vdekur nëna dhe nuk kishte kush të kujdesej për të. Djali i vogël quhet Adam dhe ka arritur t’i vjedhë zemrën kësaj angleze.

Kjo vajzë nga Worcestershire, Angli, nuk e kishte imagjinuar kurrë se do të birësonte një fëmijë. Fakti është se birësimi ishte diçka që nuk e kishte menduar kurrë, por fëmija i vodhi zemrën.

“E dija se do të ishte vërtet e vështirë të them lamtumirë, por nuk po mendoja ta adoptoja atë, thjesht nuk e pashë si një mundësi,” tha Emily.

Vajza u takua me Adamin kur ai ishte pesë ditësh, por në vitin 2015, pasi i mbaroi buxheti, iu desh të kthehej në Angli. Në vendlindjen e saj, ajo punoi si mësuese për dy vjet gjatë të cilave kurseu para për t’u kthyer në Ugandë dhe për të adoptuar Adamin e vogël.

“Gjithmonë ka diçka që nuk shkon. Herë humbin dokumentet, herë rrëzohet gjykata, ndodhin gjëra. Procesi i birësimit në Ugandë zgjati tre vjet dhe ne ishim atje gjithsej katër vjet e gjysmë përpara se të ktheheshim, ” tha Emily. Kjo vajzë u bë virale në rrjet, pas së cilës filloi një fushatë për mbledhjen e fondeve për të mbuluar kostot e procesit. Shumë njerëz u prekën nga historia dhe vendosën të punonin së bashku. Nderkohe ajo e mori te vogel por tani eshte nje femije shume i lumtur.

Related Articles

Uau! Alba paska shtëpi super luksoze, ndan pamjet e luksit që po jeton!

Ish banorja e Big Brother Vip Kosova është goxha aktive në rrjetet sociale. Ajo ka hapur një pyetësor për ndjekësit në Instagram ku përgjigjet në...

Lumbardhi largohet nga Kaderi, bën deklaratën e papritur në rrjete sociale!

Lumbardhi largohet nga Kaderi, bën deklaratën e papritur në rrjete sociale! Lumbardh Salihu, fituesi i BBVK përpos cmimit të madh brenda asaj shtëpie gjeti edhe...

E papritur, një polic i shkruan privatisht dhe flirton me Vesen pasi i ndihmoi me një çështje

E papritur, një polic i shkruan privatisht dhe flirton me Vesen pasi i ndihmoi me një çështje Modelja dhe influencuesja nga Gjilani, Vesa Vllasaliu, ka...

Stay Connected

246,663FansLike
102,630FollowersFollow
1,250SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Uau! Alba paska shtëpi super luksoze, ndan pamjet e luksit që po jeton!

Ish banorja e Big Brother Vip Kosova është goxha aktive në rrjetet sociale. Ajo ka hapur një pyetësor për ndjekësit në Instagram ku përgjigjet në...

Lumbardhi largohet nga Kaderi, bën deklaratën e papritur në rrjete sociale!

Lumbardhi largohet nga Kaderi, bën deklaratën e papritur në rrjete sociale! Lumbardh Salihu, fituesi i BBVK përpos cmimit të madh brenda asaj shtëpie gjeti edhe...

E papritur, një polic i shkruan privatisht dhe flirton me Vesen pasi i ndihmoi me një çështje

E papritur, një polic i shkruan privatisht dhe flirton me Vesen pasi i ndihmoi me një çështje Modelja dhe influencuesja nga Gjilani, Vesa Vllasaliu, ka...

Albina Kelmendi bën deklaratën e papritur për Labin, para të gjithëve

Albina Kelmendi bën deklaratën e papritur për Labin, para të gjithëve Labinot Gashi pak ditë me parë ka njoftuar ndjekësit se është larguar nga KTV,...

Big Mama feston ditëlindjen, nuk do besoni sa vjeç mbushi këngëtarja!

Big Mama feston ditëlindjen, nuk do besoni sa vjeç mbushi këngëtarja! Këngëtarja e njohur nga Tetova, Big Mama sot ka festuar ditëlindejen. Këngëtarja mjaft e dashur...