1.2 C
New York
Friday, March 1, 2024

Buy now

Fushë Kosovë: E akuzuan se s’është e virgjër, burri bashkë me nënën, motrat e vëllain maltretojnë nusen në Fushë Kosovë

Ruajtja e virgjërisë deri në martesë, edhe në ditët e sotme ka një rol të rëndësishëm në shumë kultura. E këtu nuk bën përjashtim as kultura shqiptare, ku ndër vite shumë martesa kanë marrë fund ende pa nisur mirë. Shpeshherë vajzat që kanë pasur eksperiencë seksuale para martesës, janë gjykuar nga bashkëshorti e familja e tij.

Një rast tronditës ka ndodhur pak ditë më parë në Fushë Kosovë, ku një vajzë 23-vjeçare përjetoi tmerrin një ditë pas dasmës.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije se mëngjesin e parë si nuse në shtëpinë e re, viktima u përball me dhunë psikike e fizike nga bashkëshorti, vjehrra, kunatat dhe kunati i saj.

Bazuar në dëshminë e saj dhënë organeve të hetuesisë, bashkëshorti dhe familja e tij e kanë akuzuar se nuk është e virgjër dhe vjehrra e saj e ka tërhequr për flokësh dhe ka ushtruar dhunë ndaj saj. Dhunë pati edhe nga kunati, i cili dyshohet se ka tentuar që t’ia fus gishtat në prizë elektrike që e njëjta të bie në kontakt me rrymën dhe të marrë lëndime, të cilat mund të kenë qenë serioze për të.

Të dyshuarit janë shoqëruar në stacion policor, ku kanë dhënë deklaratat e tyre lidhur me rastin e që sipas tyre, ka qenë bashkëshorti i viktimës ai i cili i ka njoftuar se nusja e tij nuk është e virgjër dhe kjo nuk përputhet me traditat e tyre.

Pas përfundimit të procedurave policore, Prokurori i Shtetit ka nxjerrë aktvendim që të dyshuarit të hetohen në liri për veprën penale ‘Dhunë në familje’.

Related Articles

Uau! Alba paska shtëpi super luksoze, ndan pamjet e luksit që po jeton!

Ish banorja e Big Brother Vip Kosova është goxha aktive në rrjetet sociale. Ajo ka hapur një pyetësor për ndjekësit në Instagram ku përgjigjet në...

Lumbardhi largohet nga Kaderi, bën deklaratën e papritur në rrjete sociale!

Lumbardhi largohet nga Kaderi, bën deklaratën e papritur në rrjete sociale! Lumbardh Salihu, fituesi i BBVK përpos cmimit të madh brenda asaj shtëpie gjeti edhe...

E papritur, një polic i shkruan privatisht dhe flirton me Vesen pasi i ndihmoi me një çështje

E papritur, një polic i shkruan privatisht dhe flirton me Vesen pasi i ndihmoi me një çështje Modelja dhe influencuesja nga Gjilani, Vesa Vllasaliu, ka...

Stay Connected

246,663FansLike
102,630FollowersFollow
1,250SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Uau! Alba paska shtëpi super luksoze, ndan pamjet e luksit që po jeton!

Ish banorja e Big Brother Vip Kosova është goxha aktive në rrjetet sociale. Ajo ka hapur një pyetësor për ndjekësit në Instagram ku përgjigjet në...

Lumbardhi largohet nga Kaderi, bën deklaratën e papritur në rrjete sociale!

Lumbardhi largohet nga Kaderi, bën deklaratën e papritur në rrjete sociale! Lumbardh Salihu, fituesi i BBVK përpos cmimit të madh brenda asaj shtëpie gjeti edhe...

E papritur, një polic i shkruan privatisht dhe flirton me Vesen pasi i ndihmoi me një çështje

E papritur, një polic i shkruan privatisht dhe flirton me Vesen pasi i ndihmoi me një çështje Modelja dhe influencuesja nga Gjilani, Vesa Vllasaliu, ka...

Albina Kelmendi bën deklaratën e papritur për Labin, para të gjithëve

Albina Kelmendi bën deklaratën e papritur për Labin, para të gjithëve Labinot Gashi pak ditë me parë ka njoftuar ndjekësit se është larguar nga KTV,...

Big Mama feston ditëlindjen, nuk do besoni sa vjeç mbushi këngëtarja!

Big Mama feston ditëlindjen, nuk do besoni sa vjeç mbushi këngëtarja! Këngëtarja e njohur nga Tetova, Big Mama sot ka festuar ditëlindejen. Këngëtarja mjaft e dashur...