12.2 C
New York
Wednesday, March 29, 2023

Buy now

Adoptoi djalin ne jetimore qe te vogel. Shikoni sa i lumtur eshte ai ne moshen 6 vjecare. Foto

Ndonjëherë njerëzit gjejnë kuptim në jetën e tyre në mënyrat më të papritura, siç ishte rasti i një vajze që në moshën 23-vjeçare filloi një betejë ligjore për të adoptuar një djalë nga një vend tjetër. Dhe sot e kësaj dite, 6 vite më vonë, kjo ëndërr më në fund është realizuar.

Emily udhëtoi për në Ugandë për të bërë punë sociale në një jetimore kur ajo po kërkonte kuptimin e jetës së saj dhe ajo arriti ta gjente atë. Aty ajo takoi një fëmijë të vogël të cilit i kishte vdekur nëna dhe nuk kishte kush të kujdesej për të. Djali i vogël quhet Adam dhe ka arritur t’i vjedhë zemrën kësaj angleze.

Kjo vajzë nga Worcestershire, Angli, nuk e kishte imagjinuar kurrë se do të birësonte një fëmijë. Fakti është se birësimi ishte diçka që nuk e kishte menduar kurrë, por fëmija i vodhi zemrën.

“E dija se do të ishte vërtet e vështirë të them lamtumirë, por nuk po mendoja ta adoptoja atë, thjesht nuk e pashë si një mundësi,” tha Emily.

Vajza u takua me Adamin kur ai ishte pesë ditësh, por në vitin 2015, pasi i mbaroi buxheti, iu desh të kthehej në Angli. Në vendlindjen e saj, ajo punoi si mësuese për dy vjet gjatë të cilave kurseu para për t’u kthyer në Ugandë dhe për të adoptuar Adamin e vogël.

“Gjithmonë ka diçka që nuk shkon. Herë humbin dokumentet, herë rrëzohet gjykata, ndodhin gjëra. Procesi i birësimit në Ugandë zgjati tre vjet dhe ne ishim atje gjithsej katër vjet e gjysmë përpara se të ktheheshim, ” tha Emily. Kjo vajzë u bë virale në rrjet, pas së cilës filloi një fushatë për mbledhjen e fondeve për të mbuluar kostot e procesit. Shumë njerëz u prekën nga historia dhe vendosën të punonin së bashku. Nderkohe ajo e mori te vogel por tani eshte nje femije shume i lumtur.

Related Articles

Futbollisti shqiptar i bën dhuratën e pazakontë Luizit me shifer marramendëse?

Artisti i mirënjohur shqiptar, Luiz Ejlli, i njohur dikur për këngët e tij, u tërhoq nga bota e “showbizz”-it, por tani është rikthyer me...

‘Ty dhe Luizin çift gjithë jetën’ Kiara publikon videon e gjyshes duke folur për Luizin dhe për të

Kiara Tito hyri ne shtepine e Big Brother Vip Albania me 24 dhjetor dhe vetem nje dite me pas banori tjeter Luizi shprehu pelqimin...

Sahiti nga Skenderaj që gatuante fli për gruan e sëmurë tash ka mbetur i vetëm, ai rrëfehet mes emocionesh

Sahit Prekazi, qytetari nga Komuna e Skenderajt, tashmë po jeton i vetëm në shtëpinë e tij. Ai ishte bërë viral përmes një imazhi ku shfaqej...

Stay Connected

246,663FansLike
102,630FollowersFollow
1,250SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Futbollisti shqiptar i bën dhuratën e pazakontë Luizit me shifer marramendëse?

Artisti i mirënjohur shqiptar, Luiz Ejlli, i njohur dikur për këngët e tij, u tërhoq nga bota e “showbizz”-it, por tani është rikthyer me...

‘Ty dhe Luizin çift gjithë jetën’ Kiara publikon videon e gjyshes duke folur për Luizin dhe për të

Kiara Tito hyri ne shtepine e Big Brother Vip Albania me 24 dhjetor dhe vetem nje dite me pas banori tjeter Luizi shprehu pelqimin...

Sahiti nga Skenderaj që gatuante fli për gruan e sëmurë tash ka mbetur i vetëm, ai rrëfehet mes emocionesh

Sahit Prekazi, qytetari nga Komuna e Skenderajt, tashmë po jeton i vetëm në shtëpinë e tij. Ai ishte bërë viral përmes një imazhi ku shfaqej...

Foto e bujshme| Policia futet shtëpinë e barit, shqiptari në Angli fshihet mbi çati

Në mediat angleze po qarkullon një foto e një personi që po qëndron mbi çati ndërsa policia gjendet në dritare duke kontrolluar pikërisht për...

Gënjeu sa ishte në Big Brother, Xhulit i zbulohet e vërteta pak ditë pas doli nga shtëpia

Gënjeu sa ishte në Big Brother, Xhulit i është zbuluar e vërteta pak ditë pas doli nga shtëpia më e famshme në vend. Modelja bukuroshe...