-0.7 C
New York
Friday, March 1, 2024

Buy now

“Kam nevojë të bëj një dush…”/E reja me lot në sy tregon se pasi u bë nënë i mungon liria!

Shtatëzënia është një ndër periudhat më të bukura të një gruaje. Megjithatë, veç emocioneve për pritjen e ëmbël, kjo periudhë shoqërohet me shumë stres dhe frikë. Komentet e njerëzve në lidhje me përmasat e barkut nëse duket i vogël, i madh apo i bukur shpesh mund të ndikojë jo për mirë te shumë gra që pritet të bëhen nëna.

Ndërkaq, pas ardhjes në jetë të fëmijës, çdo grua e di se sa e vështirë është të kesh një të porsalindur që varet nga ti. Papritmas ju jeni plotësisht përgjegjëse për një qenie të vogël dhe të pambrojtur dhe shpesh nuk jeni të sigurta se çfarë të bëni.

Shiko videoen KETU

Kjo është arsyeja pse një nëna e re, e quajtur Emmie Lewis vendosi të regjistrojë një nga momentet më të vështira të mëmësisë, në të cilën janë gjetur edhe shumë nëna të tjera. Në një video prekëse që është parë nga më shumë se katër milionë e gjysmë njerëz në TikTok, Emmie shpërtheu në lot para kamerës dhe pranoi se ajo thjesht donte të bënte një dush në paqe, pa ndjenjën e vazhdueshme të fajit për lëshimin e vajzës që qante sapo ajo ndaloi së mbajturi atë.

Në video, Emmie shprehet:

Nuk doja ta postoja këtë, por ja ku është… Është vetëm një nga ato ditë. Dua të bëj një dush, të shikoj gjendjen në të cilën jam. Ndihem fajtore edhe pse nuk është faji im, por më mungon liria ime. Më mungon që të bëjë një gjë të thjeshtë për veten time, si të bërit dush. Tashmë është ora 5 pasdite dhe nuk kam bërë ende dush.

Me siguri sapo jeni bërë nënë, stërvitja ka të ngjarë të jetë gjëja e fundit në mendjen tuaj. Duhet theksuar që kjo është në rregull. Por, mund të vijë një moment kur të filloni të mendoni për t’u aktivizuar, veçanërisht nëse një rutinë e rregullt fitnesi ishte diçka që ju pëlqente përpara se të bëheshit prindër. Pra, hidhini një sy stërvitjes pesë-minutëshe nga Rosie Stockley, specialistja e fitnesit për gra, e cila ka stërvitur si Vogue Williams, Lauren Pope dhe Binky Felstead gjatë dhe pas shtatzënisë së tyre.

Related Articles

Prekëse, Erjola i gatoi hallvën “e vdekjes”, reagon vajza e Ilnisës (FOTO)

Prekëse, Erjola i gatoi hallvën “e vdekjes”, reagon vajza e Ilnisës (FOTO) Veprimi i Erjolës, për të gatuar hallvë sot në BBVIP, i shtangu të...

Drenusha Latifi tregon se pse nuk largohej nga ish-burri i saj “dhunues” në Suedi

Drenusha Latifi tregon se pse nuk largohej nga ish-burri i saj “dhunues” në Suedi Drenusha Latifi, ish-miss Kosova, ka ndarë dje si prova materiale fotografitë...

Zbulohet arsyeja e vërtetë e sherrit mes Erjolës dhe Meritonit: Qenka kjo vajzë nga jashtë!

Zbulohet arsyeja e vërtetë e sherrit mes Erjolës dhe Meritonit: Qenka kjo vajzë nga jashtë! Fationi: Ai legeni e la të nënkuptohej sikur ajo e...

Stay Connected

246,663FansLike
102,630FollowersFollow
1,250SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Prekëse, Erjola i gatoi hallvën “e vdekjes”, reagon vajza e Ilnisës (FOTO)

Prekëse, Erjola i gatoi hallvën “e vdekjes”, reagon vajza e Ilnisës (FOTO) Veprimi i Erjolës, për të gatuar hallvë sot në BBVIP, i shtangu të...

Drenusha Latifi tregon se pse nuk largohej nga ish-burri i saj “dhunues” në Suedi

Drenusha Latifi tregon se pse nuk largohej nga ish-burri i saj “dhunues” në Suedi Drenusha Latifi, ish-miss Kosova, ka ndarë dje si prova materiale fotografitë...

Zbulohet arsyeja e vërtetë e sherrit mes Erjolës dhe Meritonit: Qenka kjo vajzë nga jashtë!

Zbulohet arsyeja e vërtetë e sherrit mes Erjolës dhe Meritonit: Qenka kjo vajzë nga jashtë! Fationi: Ai legeni e la të nënkuptohej sikur ajo e...

Ikja pa kthim, 604 mijë shqiptarë kanë marrë shtetësinë në një vend të BE-së në 20 vjet; vetëm në vitin 2022 u rritën 55%

Ikja pa kthim, 604 mijë shqiptarë kanë marrë shtetësinë në një vend të BE-së në 20 vjet; vetëm në vitin 2022 u rritën 55% Janë...

Vëllai i Mirjeta Zekës e zhdukur tash e pesë vjet: Dyshojmë se ish-bashkëshorti e ka mbytur

Vëllai i Mirjeta Zekës e zhdukur tash e pesë vjet: Dyshojmë se ish-bashkëshorti e ka mbytur Vëllai i Mirjeta Zekës e zhdukur tash e pesë...