16.3 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Ndodh edhe kjo, arrestohet një person pasi shiti fshesën elektrike pa pëlqimin e familjes

Raste të tilla ndodhin gjithkund nëpër bote, por tek shqiptarët, nuk është se kemi dëgjuar shpesh për histori të tilla. Një rast i rrallë i shpërdorimit është raportuar në qytetin e Pejës muaj më parë, ku një person pa pëlqimin e familjarëve të tjerë e kishte marrë një fshesë elektrike dhe e kishte shitur, shkruan pemajetes.com.

Kjo gjë ishë bërë e madhe nga familjarët, të cilët e lajmëruan atë edhe në polici. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. Rasti ka ndodhur muaj më parë, dhe ishte paraqitur policia në raportin e saj 24 orësh.

“Pejë 27.01.2022 – 16:50. Pas një pune hetimore është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që dyshohet se nga shtëpia, pa pëlqimin e familjarëve tjerë e kishte marrë një fshesë elektrike dhe e kishte shitur. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, kishte njoftuar policia.

Pa dyshim, kjo ngjarje pat bërë buje jo vetë nëpër portale, por ishte bërë hit dhe nëpër rrjetet sociale. Ndoshta kjo ngjarje ka bërë që t’u japë mësim atyre që mendojnë ta bëjnë një gjë të tille në të ardhmen. /Pemajetes.com

Related Articles

Artistët tanë mblidhen për iftar, nuk do ta besoni si e quajn iftarin

Muaji i Ramazanit bën bashkë edhe artistët tanë. Disa nga ta natën e sotme zgjodhën ta bëjnë iftarin së bashku. Në mesin e tyre është Ledri,...

As Remzie Osmani nuk iu shpëton operacioneve plastike, duket tjeter person

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Remzie Osmani, është mjaftë e angazhuar. Ani pse është bërë edhe gjyshe e një mbese dhe nipi, Remzia po...

Festa Qoqaj prezanton veturën e saj super luksoze

Festa Qoqaj prezanton veturën e saj super luksoze Festa Qoqaj është një nga influenceret me te njohura shqiptare. Ajo inspiron ajzat se si te vishen ne...

Stay Connected

246,663FansLike
102,630FollowersFollow
1,250SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Artistët tanë mblidhen për iftar, nuk do ta besoni si e quajn iftarin

Muaji i Ramazanit bën bashkë edhe artistët tanë. Disa nga ta natën e sotme zgjodhën ta bëjnë iftarin së bashku. Në mesin e tyre është Ledri,...

As Remzie Osmani nuk iu shpëton operacioneve plastike, duket tjeter person

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Remzie Osmani, është mjaftë e angazhuar. Ani pse është bërë edhe gjyshe e një mbese dhe nipi, Remzia po...

Festa Qoqaj prezanton veturën e saj super luksoze

Festa Qoqaj prezanton veturën e saj super luksoze Festa Qoqaj është një nga influenceret me te njohura shqiptare. Ajo inspiron ajzat se si te vishen ne...

Menaxheri i Bardhit bën veprimin e papritur për ‘inat’ të Bardhit dhe Sarës

Menaxheri i Bardhit bën veprimin e papritur për ‘inat’ të Bardhit dhe Sarës Bardhi tregonte sa ishte në Big Brother se vepronte për punën cfarëdo...

“Do i degjeneroj publikisht” Sara revoltohet dhe reagon ashpër në rrjete sociale

“Do i degjeneroj publikisht” Sara revoltohet dhe reagon ashpër në rrjete sociale. “Faleminderit që shqetësoheni për brekët e mia, por e mira do ishte të...