10.5 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Ndodh per here te pare.Binjakët lindin në ditë të ndryshme në muaj të veçantë dhe vite të ndryshme

Keli Scott kishte shume arsye per te festuar kete fillim viti. Ajo lindi vajzën e saj të parë Annie në orën 23:55 më 31 dhjetor dhe vajza e dytë Effie në 12:01 të mëngjesit të 1 janarit 2023. Keshtu ky eshte nje rast i rralle ku nena lindi binjaket e saj ne dite te ndryshme ne muaj te ndryshem dhe ne vite te ndryshme.

Vajzat e sapolindura kishin dale nga parashikimi i mjekeve te cilet kishin planifikuar nje lindje cezariane ne 11 janar per te dy binjaket.

Keli u shtrua në spital pasi kishte probleme me presionin e larte te gjakut pas një kontrolli më 29 dhjetor. Pikërisht atëherë çifti nga Teksasi, SHBA , kuptoi se binjaket e tyre mund të ishin foshnjat e para te Vitit të Ri.

Doktorët në Spitalin e Teksasit vendosën të kryejnë prerje cezariane menjehere në mesnatën e Vitit të Ri, duke e bërë atë të ketë binjaket më unikë. Annie ishte e bebja fundit e spitalit për vitin 2022 ne 23:55, ndërsa Effie Rose ishte e bebja e parë e vitit 2023 në orën 12:01!

Cifti Keli dhe Cliff tashmë kanë filluar të planifikojnë festimet e ditëlindjes së vogelusheve të tyre në vitet në vijim. “Do të duhet të fillojmë ta festojmë pak më ndryshe tani.

Related Articles

Artistët tanë mblidhen për iftar, nuk do ta besoni si e quajn iftarin

Muaji i Ramazanit bën bashkë edhe artistët tanë. Disa nga ta natën e sotme zgjodhën ta bëjnë iftarin së bashku. Në mesin e tyre është Ledri,...

As Remzie Osmani nuk iu shpëton operacioneve plastike, duket tjeter person

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Remzie Osmani, është mjaftë e angazhuar. Ani pse është bërë edhe gjyshe e një mbese dhe nipi, Remzia po...

Festa Qoqaj prezanton veturën e saj super luksoze

Festa Qoqaj prezanton veturën e saj super luksoze Festa Qoqaj është një nga influenceret me te njohura shqiptare. Ajo inspiron ajzat se si te vishen ne...

Stay Connected

246,663FansLike
102,630FollowersFollow
1,250SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Artistët tanë mblidhen për iftar, nuk do ta besoni si e quajn iftarin

Muaji i Ramazanit bën bashkë edhe artistët tanë. Disa nga ta natën e sotme zgjodhën ta bëjnë iftarin së bashku. Në mesin e tyre është Ledri,...

As Remzie Osmani nuk iu shpëton operacioneve plastike, duket tjeter person

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Remzie Osmani, është mjaftë e angazhuar. Ani pse është bërë edhe gjyshe e një mbese dhe nipi, Remzia po...

Festa Qoqaj prezanton veturën e saj super luksoze

Festa Qoqaj prezanton veturën e saj super luksoze Festa Qoqaj është një nga influenceret me te njohura shqiptare. Ajo inspiron ajzat se si te vishen ne...

Menaxheri i Bardhit bën veprimin e papritur për ‘inat’ të Bardhit dhe Sarës

Menaxheri i Bardhit bën veprimin e papritur për ‘inat’ të Bardhit dhe Sarës Bardhi tregonte sa ishte në Big Brother se vepronte për punën cfarëdo...

“Do i degjeneroj publikisht” Sara revoltohet dhe reagon ashpër në rrjete sociale

“Do i degjeneroj publikisht” Sara revoltohet dhe reagon ashpër në rrjete sociale. “Faleminderit që shqetësoheni për brekët e mia, por e mira do ishte të...