16.3 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Prekëse/ Motra e shqiptares që humbi jetën në Greqi: Foshnjës në bark do i lë emrin e saj

Kur kanë kaluar dy javë nga aksidenti tragjik në Larisa, Greqi, familjarët e viktimave po përpiqen të ngrihen në këmbë duke u mësuar me humbjen që kanë pësuar. Efgjenia Mitska është një nga 57 persona qe nderruan jete gjate tragjedisë që ndodhi nga përplasja e dy trenave.

E reja shqiptare ndodhej në tren me të fejuarin e saj kur trenat u përplasën dhe ajo vdiq, ndërsa i fejuari shpëtoi. Motra e saj, Kristina Mitska tha për mediat greke se ata nuk do ndalen kurrë deri sa fajtorët të ndëshkohen për tragjedinë e ndodhur.

Fëmija ime është dy muajsh. Fatkeqësisht ne ende jemi të pikëlluar për Ifigjeninë dhe nuk mundemi ta kalojmë lehtë. Si familje ajo që kërkojmë është që të gjithë të ndëshkohen që shpirti i Ifigjenisë të jetë në paqe… Fatkeqësisht asgjë mund ta mbushë boshllëkun e saj… Do ta kujtojmë… Ajo tha se lajmin për përplasjen fatale të trenave e mori vesh nga vëllai i të fejuarit të Egjenisë.

Ifigenia ishte buzëqeshja më e ëmbël e familjes. Kishim një vit diferencë. Unë kam edhe një vëlla. Aksidentin e mësuam nga vëllai i të fejuarit të Efgjenisë një orë më vonë. Ai na tregoi se treni ku ishte Efgjenia dhe partneri i saj ka dalë nga binarët, se ka dëgjuar lajmin për vëllain e tij, por nuk e dinte se çfarë kishte ndodhur me Efgjeninë.

Motra e shqiptares tha se lajmin për vdekjen e Efegjenisë e kanë marrë vesh pas tre ditësh kërkime. Ajo thotë se e vetmja gjë që u jep buzëqeshje është foshnja, të cilës do t’i vëmë emrin Efigjenia. Jeta jonë nuk ka ndryshuar, dhemb shumë. E vetmja gjë që na jep buzëqeshje është foshnja, të cilës do t’i vëmë emrin Ifigjenia. Ajo thotë se paratë që do u jepen familjarëve si dëmshpërblim nuk ia kthejnë motrën në jetë.

Related Articles

Artistët tanë mblidhen për iftar, nuk do ta besoni si e quajn iftarin

Muaji i Ramazanit bën bashkë edhe artistët tanë. Disa nga ta natën e sotme zgjodhën ta bëjnë iftarin së bashku. Në mesin e tyre është Ledri,...

As Remzie Osmani nuk iu shpëton operacioneve plastike, duket tjeter person

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Remzie Osmani, është mjaftë e angazhuar. Ani pse është bërë edhe gjyshe e një mbese dhe nipi, Remzia po...

Festa Qoqaj prezanton veturën e saj super luksoze

Festa Qoqaj prezanton veturën e saj super luksoze Festa Qoqaj është një nga influenceret me te njohura shqiptare. Ajo inspiron ajzat se si te vishen ne...

Stay Connected

246,663FansLike
102,630FollowersFollow
1,250SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Artistët tanë mblidhen për iftar, nuk do ta besoni si e quajn iftarin

Muaji i Ramazanit bën bashkë edhe artistët tanë. Disa nga ta natën e sotme zgjodhën ta bëjnë iftarin së bashku. Në mesin e tyre është Ledri,...

As Remzie Osmani nuk iu shpëton operacioneve plastike, duket tjeter person

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Remzie Osmani, është mjaftë e angazhuar. Ani pse është bërë edhe gjyshe e një mbese dhe nipi, Remzia po...

Festa Qoqaj prezanton veturën e saj super luksoze

Festa Qoqaj prezanton veturën e saj super luksoze Festa Qoqaj është një nga influenceret me te njohura shqiptare. Ajo inspiron ajzat se si te vishen ne...

Menaxheri i Bardhit bën veprimin e papritur për ‘inat’ të Bardhit dhe Sarës

Menaxheri i Bardhit bën veprimin e papritur për ‘inat’ të Bardhit dhe Sarës Bardhi tregonte sa ishte në Big Brother se vepronte për punën cfarëdo...

“Do i degjeneroj publikisht” Sara revoltohet dhe reagon ashpër në rrjete sociale

“Do i degjeneroj publikisht” Sara revoltohet dhe reagon ashpër në rrjete sociale. “Faleminderit që shqetësoheni për brekët e mia, por e mira do ishte të...