23.5 C
New York
Thursday, June 20, 2024

Buy now

Qëndroi i gjallë nën rrënoja për tri javë, kamerat filmuan mrekullinë në Turqi – kalin e nxorrën shëndoshë e mirë

Ekipet e shpëtimit në Turqi nën mbikëqyrjen e një veterineri, kanë arritur ta nxjerrin nga rrënojat një kali që i kaloi 21 ditë i ngujuar në ndërtesën e rrënuar në Adiyaman.

Videoja e shpëtimit të kalit është publikuar nga ministria turke e Bujqësisë dhe Pylltarisë, transmeton Telegrafi. Në Hatay ndërkohë është hapur një spital fushor për kafshët e shpëtuara. Dhjetëra vullnetarë janë duke kërkuar kafshët shtëpiake të shumë qytetarëve që nuk dinë asgjë për to. Kujtojmë që Turqia më 6 shkurt u godit nga dy tërmete shkatërruese, ku si pasojë kanë humbur jetën mbi 44 mijë persona. /Telegrafi/

Shiko edhe:

Related Articles

Artistët tanë mblidhen për iftar, nuk do ta besoni si e quajn iftarin

Muaji i Ramazanit bën bashkë edhe artistët tanë. Disa nga ta natën e sotme zgjodhën ta bëjnë iftarin së bashku. Në mesin e tyre është Ledri,...

As Remzie Osmani nuk iu shpëton operacioneve plastike, duket tjeter person

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Remzie Osmani, është mjaftë e angazhuar. Ani pse është bërë edhe gjyshe e një mbese dhe nipi, Remzia po...

Festa Qoqaj prezanton veturën e saj super luksoze

Festa Qoqaj prezanton veturën e saj super luksoze Festa Qoqaj është një nga influenceret me te njohura shqiptare. Ajo inspiron ajzat se si te vishen ne...

Stay Connected

246,663FansLike
102,630FollowersFollow
1,250SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Artistët tanë mblidhen për iftar, nuk do ta besoni si e quajn iftarin

Muaji i Ramazanit bën bashkë edhe artistët tanë. Disa nga ta natën e sotme zgjodhën ta bëjnë iftarin së bashku. Në mesin e tyre është Ledri,...

As Remzie Osmani nuk iu shpëton operacioneve plastike, duket tjeter person

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore, Remzie Osmani, është mjaftë e angazhuar. Ani pse është bërë edhe gjyshe e një mbese dhe nipi, Remzia po...

Festa Qoqaj prezanton veturën e saj super luksoze

Festa Qoqaj prezanton veturën e saj super luksoze Festa Qoqaj është një nga influenceret me te njohura shqiptare. Ajo inspiron ajzat se si te vishen ne...

Menaxheri i Bardhit bën veprimin e papritur për ‘inat’ të Bardhit dhe Sarës

Menaxheri i Bardhit bën veprimin e papritur për ‘inat’ të Bardhit dhe Sarës Bardhi tregonte sa ishte në Big Brother se vepronte për punën cfarëdo...

“Do i degjeneroj publikisht” Sara revoltohet dhe reagon ashpër në rrjete sociale

“Do i degjeneroj publikisht” Sara revoltohet dhe reagon ashpër në rrjete sociale. “Faleminderit që shqetësoheni për brekët e mia, por e mira do ishte të...