1.2 C
New York
Friday, March 1, 2024

Buy now

“Shfarosje masive”, parashikimet e çuditshme të Baba Vangas për vitin 2023

Misteri i Vangeliya Pandeva Gushterova, e njohur si Baba Vanga, ka lënë pas vetes histori dhe parashikime të rralla. Deri në vitin 5079, gruaja nga Bullgaria ka profetizuar qindra parashikime, ndonëse shumë prej tyre janë konsideruar të pamundshme të ndodhin.

Por çka janë parashikimet e saj për vitin që po vjen? Sipas Baba Vangas, në vitin 2023, fëmijët do të zhvillohen në laboratorë, e prindërit do të mund të vendosin për gjininë dhe ngjyrën e fëmijës.

Gjithashtu, Baba Vanga kishte “paralajmëruar” se një vend i madh do të testojë armë biologjike mbi vende të tjera. Në këtë sulm “do të vdesin mijëra njerëz”, shkruan “Indiatvnews”, transmetoi KOHA.

Ajo ka paralajmëruar se do të shpërthejë një termocentral bërthamor në kontinentin e Azisë. Ky shpërthim, sipas Baba Vangas, mund të ndikojë në Indi.

Ndërsa, për vitin që po lëmë pas janë, Baba Vanga pati parashikuar përmbytje.

Ajo pati thënë se Australia dhe zonat e Azisë do të goditeshin nga “periudha të forta të përmbytjeve”.

Në mars të 2022-s, Australia shpalli emergjencë kombëtare për shkak të një serie përmbytjesh në rajonin lindor.

Ndërsa, Pakistani ka përjetuar përmbytje rekord nga qershori deri në tetor, duke prekur 33 milionë njerëz në vend.

Kush është dhe çfarë ka bërë Baba Vanga?

Gjatë tërë jetës së saj, Vanghelia Pandeva Dimitrova, e njohur si Baba Vanga, jetoi e vetmuar. Emri i saj u bë i njohur botërisht për parashikimet e së ardhmes.

E lindur në Bullgari, gruaja mistike që nga fëmijëria pati shikim të dobësuar, e dikur thuhet se e humbi tërësisht. Ajo lindi para kohe, e problemet shëndetësore e përcollën tërë jetën. Babai i saj luftoi në ushtrinë bullgare në Luftën e Parë Botërore dhe nëna i vdiq kur Vanga ishte shumë e re.

Në vitin 1925, ajo u dërgua në një shkollë për persona me aftësi të kufizuara në Zemun të Serbisë ku mësoi për tri vjet. Ajo mësoi alfabetin Braille dhe të luante në piano. Me t’u rritur, ajo thoshte se i ka në posedim disa “aftësi paranormale”, që as vet nuk mund t’i shpjegonte.

Related Articles

Uau! Alba paska shtëpi super luksoze, ndan pamjet e luksit që po jeton!

Ish banorja e Big Brother Vip Kosova është goxha aktive në rrjetet sociale. Ajo ka hapur një pyetësor për ndjekësit në Instagram ku përgjigjet në...

Lumbardhi largohet nga Kaderi, bën deklaratën e papritur në rrjete sociale!

Lumbardhi largohet nga Kaderi, bën deklaratën e papritur në rrjete sociale! Lumbardh Salihu, fituesi i BBVK përpos cmimit të madh brenda asaj shtëpie gjeti edhe...

E papritur, një polic i shkruan privatisht dhe flirton me Vesen pasi i ndihmoi me një çështje

E papritur, një polic i shkruan privatisht dhe flirton me Vesen pasi i ndihmoi me një çështje Modelja dhe influencuesja nga Gjilani, Vesa Vllasaliu, ka...

Stay Connected

246,663FansLike
102,630FollowersFollow
1,250SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Uau! Alba paska shtëpi super luksoze, ndan pamjet e luksit që po jeton!

Ish banorja e Big Brother Vip Kosova është goxha aktive në rrjetet sociale. Ajo ka hapur një pyetësor për ndjekësit në Instagram ku përgjigjet në...

Lumbardhi largohet nga Kaderi, bën deklaratën e papritur në rrjete sociale!

Lumbardhi largohet nga Kaderi, bën deklaratën e papritur në rrjete sociale! Lumbardh Salihu, fituesi i BBVK përpos cmimit të madh brenda asaj shtëpie gjeti edhe...

E papritur, një polic i shkruan privatisht dhe flirton me Vesen pasi i ndihmoi me një çështje

E papritur, një polic i shkruan privatisht dhe flirton me Vesen pasi i ndihmoi me një çështje Modelja dhe influencuesja nga Gjilani, Vesa Vllasaliu, ka...

Albina Kelmendi bën deklaratën e papritur për Labin, para të gjithëve

Albina Kelmendi bën deklaratën e papritur për Labin, para të gjithëve Labinot Gashi pak ditë me parë ka njoftuar ndjekësit se është larguar nga KTV,...

Big Mama feston ditëlindjen, nuk do besoni sa vjeç mbushi këngëtarja!

Big Mama feston ditëlindjen, nuk do besoni sa vjeç mbushi këngëtarja! Këngëtarja e njohur nga Tetova, Big Mama sot ka festuar ditëlindejen. Këngëtarja mjaft e dashur...