18.3 C
New York
Sunday, October 1, 2023

Buy now

“Kam shku me nxjerr prej varri” – Nëna e dëshmorit rrëfen...

0
Fahrije Goxhuli nga Skënderaj ka rrëfyer momentin e rëndë kur kishte kuptuar se i biri i saj kishte rënë dëshmorë. Ajo tha se i...

Hodhi sprej dhe iku, ky është mergimtari që tmerroi klientët në...

0
Gazeta Sinjali raportoi dje për një incident që ka ndodhur në pompën e derivateve ‘HIB Petrol’ në Gjilan, mbrëmë pas mesnate ku disa klientë...

Bëhuni gati, dimri “vjen” javën tjetër

0
“Verë në dimër”, kjo shprehje ndoshta i shkon shumë motit të këtyre ditëve në vend. Kështu qytetarët zor se kanë mundur vitet e kaluara...

Zbulohet identiteti i gruas që u gjet pa shenja jete në...

0
Një ngjarje të rëndë ka ndodhur sot në rrugën ‘Ferat Dragaj’ në Prishtinë, ku një grua është gjetur pa shenja jete në afërsi të...

Blerim Latifi ‘godet’ Shefqet Krasniqin: Mos i dëgjoni “talebanët shqipfolës”, nuk...

0
Profesori universitar i Filozofisë Blerim Latifi, ka kërkuar që Kosova të mos i jep edhe një argument kulturor Serbisë, për t’i kaluar festat e...

Flet babai i foshnjës që u fut me çarçafë në lavatriçe...

0
Një rast skandaloz ka ndodhur së fundmi në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës. Pakujdesia e madhe e stafit të Repartit të Gjinekologjisë, ka bërë...

Argjentina shpallet kampione e botës, Leo Messi kompleton misionin

0
Argjentina është kampione e botës në futboll. Në finalen dramatike, Argjentina ka mposhtur Francën. Finalja e Kupës së Botës në Katar është vendosur me...

Lajm i hidhur: Vdes zëri i njohur i futbollit kosovar, gazetari...

0
Gazetaria e sportit të Kosovës mbeti më e varfër pa njërin ndër gazetarët e shquar të sportit të Kosovës. Në moshën 53 vjeçare ka...

Serbia kërcënon me kthim të ushtrisë në Kosovë

0
Serbia ka kërcënuar me kthim të ushtrisë në territor të Kosovës. Drejtori të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka...

Ky është çifti që mashtroi 242 bashkatdhetarë me bileta

0
Nestret Hoxha dhe bashkëshortja e tij Stefanie Zabel kanë mashtruar 242 mërgimtarë me bileta të udhëtimit. Kundër çiftit sot është ngritur aktakuzë nga Prokuroria...
tv/7c7bbd1d38e881a78f5888586341c0e344ac74e92b66eec7e13baa58bdb7263f.js">