-0.7 C
New York
Friday, March 1, 2024

Buy now

Detaje nga plagosja në Prishtinë: Ky është motivi i incidentit te...

0
Detaje nga plagosja në Prishtinë: Ky është motivi i incidentit te ‘Xhambazët’ ku u përfshinë dy familje Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar sonte...

VIDEO/ Me armë në krah vadit kanabisin, pamje nga parcela në...

0
Një 51-vjeçar, shihet duke vaditur me armë në krah rrënjët e kanabisit që i kishte kultivuar në fshatin Ivan në Malësinë e Madhe në...

Historia e fshatit unik në Bullgari ku shqipja ruhet prej 500...

0
Diaspora shqiptare në Bullgari kanë pasur kontribut të çmuar për Rilindjen shqiptare, për zhvillimin e kulturës dhe të edukimit shqiptar. Nëpër arkivat bullgare ka...

Gruaja e рakënaqur, ankohet se baѕhkëѕhorti në vend të dhuratëѕ i...

0
Gruaja ankohet se bashkëshorti në vend të dhuratës i dhuroi para kesh. Një grua u ankua në rrjetet sociale se bashkëshorti i saj, në vend...

“Shoqet e mia janë ne klasa dhe unë po rri këtu...

0
“Mami s’ka lekë që të më b lejë çantën”. Kjo është përgjigjja e Eglinës, 8 vjeçarja nga Elbasani e cila nuk shkoi në shkollë...

“Qa po sillka more kjo”, koleget qeshin e komentojnë derisa infermierja...

0
Një rast i rëndë ka ndodhur në një qendër të të moshuarve në qytetin e Pejës ku një nga infermieret ka ushtruar dhunë fizike...

“Djali ka shku në shkollë, nuk kam pas bukë mi dhan”,...

0
Në redaksinë tone, Selvete Muja, një nënë me 4 fëmijët e saj jeton në gjendje të rëndë ekonomike. Ajo ka dërguar një video, ku...

“Diçka po fryhet në Santorini”, pas tërmetit në Turqi gjeologët vërejnë...

0
Gjeologu prof. Dr. Dragan Milovanoviç shpjegoi se Toka është një mozaik pllakash lundruese dhe se në Turqi është lëshuar një sasi e madhe energjie,...

Ѕhqiptarët rrisin ndjeshëm kërkeѕat për daѕma, ѕhpenzojnë deri në 250 mijë...

0
Edhe pse muaji shkurt nuk konsiderohet si sezoni i dasmave, kërkesa për to, sipas agjencive është e pazakontë. Që pas pandemisë, bumi i kërkesës...

Isaac Newton kishte parashikuar datën e ‘fundit të botës’ dhe kjo...

0
Isaac Newton kishte parashikuar datën e ‘fundit të botës’ dhe kjo nuk është shumë larg Issac Newton raportohet se kishte bërë një parashikim rrëqethës për...