23.5 C
New York
Thursday, June 20, 2024

Buy now

Ѕhqiptarët rrisin ndjeshëm kërkeѕat për daѕma, ѕhpenzojnë deri në 250 mijë...

0
Edhe pse muaji shkurt nuk konsiderohet si sezoni i dasmave, kërkesa për to, sipas agjencive është e pazakontë. Që pas pandemisë, bumi i kërkesës...

Nën rrënoja e me tërmete aktive, rrëfimi se si ekipi i...

0
Besart Ejupi nga Forca e Sigurisë së Kosovës, ka rrëfyer mes lotësh dhe emocionesh gëzimi në “Five” në RTV Dukagjini momentin e shpëtimit të...

Numri i tërmeteve рo rritet, çfarë thotë ѕhkenсa për këtë?

0
Tërmetet shkatërruese në Turqi dhe Siri, ku sipas të dhënave të fundit kanë humbur jetën rreth 46 mijë persona, pastaj tërmetet në Rumani dhe...

E dhimbshme: Ky është personi që u gjet i varur në...

0
Ky është personi që u gjet i varur në ballkon të banesës nga djali i tij. Një person dyshohet se i ka ka dhene...

Presidenti Erdogan u premton të prekurve nga tërmeti se brenda një...

0
Të paktën 8.574 persona humbën jetën dhe 49.133 të tjerë u plagosën pas dy tërmeteve të fuqishme që tronditën Türkiyen jugore të hënën, deklaroi...

E dhimbshme! Një person në Siri humb 12 anëtarët e familjes...

0
E gjithë bota është tronditur nga pasojat që ka lënë tërmeti tragjik në Turqi e Siri dy ditë më parë. Numri i viktimave ka...

Tërmeti në Turqi, gjenden nën rrënoja trupat e familjes shqiptare

0
Tre persona me origjinë shqiptare janë gjetur të pajetë nën rrënoja, pas dy tërmeteve që goditën Turqinë dhe Sirinë mëngjesin e së hënës. Euronews...

Video prekëse nga tërmeti në Turqi – një çift shihet nën...

0
Një fëmijë i vogël u nxorr nga rrënojat në qytetin Azaz të Sirisë, pas tërmetit shkatërrues që tronditi Sirinë dhe Turqinë, duke lënë qindra...

Behxhet Pacolli dhuron pagën vjetore për dëmet nga vërshimet

0
Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behxhet Pacolli ka vendosur që të dhurojë pagën vjetore për dëmet e shkaktuara nga vërshimet. Ai këtë e...

Pamje ekskluzive: Momenti kur futet nën rrugë vetura e Nusret Cenes,...

0
Mbrëmë rreth orës 23:50 minuta ka mbetur i vrarë 48 vjeçari nga Kaçaniku, Nusret Cena. Vrasja ka ndodhur në magjistralen Ferizaj-Kaçanik. Insajderi ka arritur t’i...